Zavidov – Doksy 0:1

Úvod zápasu byl jasně v režii kladenského celku, který přikoval Zavidovské na jejich polovinu. Jen vinou špatné finální fáze a zakončení zůstávalo skóre bezbrankové. Postupem času se zavidovští fotbalisté vyrovnali tempu hry a byli rovnocenným soupeřem. Ani jeden z celků si ve zbytku poločasu nevypracoval vyloženou šanci a když už k zakončení došlo, končily míče v rukavicích pozorných brankářů, či mimo branky.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, hrál se fotbal mezi vápny, plný osobních soubojů a šance nepřicházely.

Až v 75. minutě udeřili fotbalisté Doks, když se jeden z útočníků uvolnil na hranici šestnáctky a střelou na přední tyč překvapil Krause – 0:1. Domácí chtěli vyrovnat, získali mírnou převahu a vypracovali si i dvě velice nadějné šance. Nejprve Dvořák vysunul do sóla Korčáka, který ovšem selhal a zvolil unáhlené zakončení. Chvilku nato se do velké šance individuálně probojoval Šíma, ale místo zakončení přihrál Hanychovi nacházejícímu se v ofsajdu. Více šancí bojovné utkání nepřineslo.

„Po dvaceti minutách, kdy to vypadalo na kinedryl, jsme se srovnali s tempem hry a byli Doksům vyrovnaným soupeřem,“ pronesl po prohraném utkání zavidovský kormidelník Daniel Devera. „Škoda neproměněných šancí, právě tento faktor rozhoduje takováto utkání,“ doplnil kouč zavidovského celku.

Poločas: 0:0.

FC 05 Zavidov: Kraus – Šíma (45. Zuda), Havel, Vitner, Hvězda – Krejčí (45. Hanych), Devera mladší (45. Dvořák), Štiller (60. Devera mladší), Jančařík (60. Šíma) – Korčák, Žďánský (60. Krejčí).

Miloslav Doležal