„Jsme rádi, že se pan Moravec rozhodl pro nás a těšíme se na spolupráci,“ říká Marek Brož z vedení hostivařského klubu pro web pražského klubu. Rozhodování nebylo pro Moravce lehké. „Koncem prázdnin se na mne zástupci Hostivaře obrátili a nabídli mi post trenéra u 'A' týmu.

Tato nabídka mne mile překvapila, nicméně toho času jsem působil na lavičce Nového Strašecí, kde vrcholila letní příprava na nastávající sezónu. To bylo jedním z důvodů, proč jsem si vzal čas na rozmyšlenou. Po důkladném zvážení celé situace jsem se rozhodl nabídku přijmout.

Beru to jako novou výzvu začít pracovat s týmem, který má ambice se stále zlepšovat a chuť bojovat o nejvyšší příčky. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem ukončil působení v Novém Strašecí a těším se na nadcházející vzájemnou spolupráci,“ sdělil Josef Moravec na hostivařském webu.

„Nechci odcházet ve zlém, to vůbec ne. Děkuji všem, se kterými jsem mohl spolupracovat. Děkuji hráčům, kteří to brali vážně, a speciální dík patří fanouškům,“ dodal Moravec.

Nové Strašecí nemá kouče a v neděli ho čeká další zápas. Jak se Bubáci s nastalou situací poperou, to je velká otázka. Do kolonky bývalých koučů Nového Strašecí tak ke jménům Vacek a Veselý přibyl i Moravec. Ve Strašecí odkoučoval sezonu a na svém kontě má s týmem třetí místo. Nové Strašecí s Hostivaří ještě nikdy neprohrálo – a pozor! Vzájemný zápas je na programu 9. října v Praze!

Na Kocourku nezůstal o víkendu ani bod, odvezly si je Třemošná i Dobřany. Po dvou vítězných zápasech přišly dvě prohry. A zaslouženě. Nové Strašecí ani jednou nezvládlo úvod, pak dokázalo vyrovnat, ale to bylo všechno. Třemošná otevřela skóre sobotního zápasu v 21. sekundě, Dobřany v neděli o 25 sekund později. V obou zápasech se domácím povedlo vyrovnat, ale ani v sobotu Lašek a v neděli Šnobl v brance domácích nezabránili dalším brankám. ,,Bylo to bez pohybu, nebyli jsme v tempu,“ hodnotil sobotní zápas kouč Moravec. ,,Jedu domů,“ dodal po nedělní prohře. Třemošná vyhrála na Kocourku 4:2, Dobřany 5:2. V příštím kole zavítají na Kocourek neoblíbené Karlovy Vary. Hraje se v neděli ve 14:00

Nové Strašecí: Lašek (v neděli Šnobl) - Duchoň, Douša, Porcal, Vostárek, Samšuk, Husák, Kuna, Holub - Ryss, Horáček, Tóth T. - Průša, Pechanec, Tóth L. - Deanemark, Kmeť, Brožek - Duchoň O., Kohout, Černý. Kouč Josef Moravec.

FRANTIŠEK KUNA