Po řadě tréninkových dávek sehráli minulý týden během čtyř dnů tři přátelská utkání. O jejich zhodnocení jsme požádali trenéra týmu Jiřího Kučeru.
Ve čtvrtek jsme zajížděli na Viktorii Plzeň, kde jsme prohráli 2:6 (2:3). Do domácího mladšího dorostu přešli nedávní starší žáci, kteří v minulém ročníku hráli ligu a svou kvalitu potvrdili i na hřišti.

K utkání jsme nastoupili v neúplné sestavě a měli jen jednoho hráče na střídání. Navíc se v utkání zranil Vávra, který dělal plzeňské obraně velké problémy. O výsledku se prakticky rozhodlo až v závěrečných deseti minutách, kdy jsme dostali dvě branky. I přes porážku jsem byl s výkonem našeho celku spokojen. V prvním poločase kluci zahráli velmi dobře, v závěru zápasu už jim docházely síly. Oba góly dal Vávra.

Sestava: Kraus – Makarský, Hamouz, Mates – Procházka, Kučera, Sklenka, Špička – Vávra, Cílek, Sodomek. Střídal Králička.

V sobotu jsme v Lounech nastoupili proti zdejšímu mladšímu dorostu, který je účastníkem přeboru Ústeckého kraje. Po celý zápas jsme měli převahu a vyhráli 4:0 (0:0). Výhra mohla být ještě vyšší, neboť v první půli jsme nastřelili tyč a břevno a řadu šancí neproměnili. Autory branek byli Cílek, Sodomek, Makarský a Šika.

Sestava: Hrbek – Mates, Makarský, Procházka – Sodomek, Kučera, Sklenka, Špička – Šika, Cílek, Králička. Střídali J. Folkman a Hamouz.

V neděli jsme doma přivítali mladší dorost Ústí nad Labem, který v divizi skončil na čtvrtém místě. Hosté se dostali do vedení, ale brankami P. Červeného, Cílka a Sklenky jsme stav do přestávky otočili. Ve druhém poločase hosté snížili na 3:2, ale výsledek na 4:2 pečetil Králička.

Kluci podali proti kvalitnímu soupeři s urostlými hráči velmi dobrý výkon. Zejména v prvním poločase hráli fyzicky náročný fotbal. Hostům nedali čas na zpracování míče a po pěkných akcích stříleli góly.

V tomto střetnutí jsme nastoupili v sestavě: Hrbek – Makarský, Hamouz, Z. Červený – Sodomek, Kučera, Sklenka, Procházka – P. Červený, Cílek, Králička.

Poslední přípravný zápas sehrají mladší dorostenci SK Rakovník v sobotu 1. srpna v Bílině.