SK Slavia Praha - HC 1972 Rakovník 6:1 (2:1)

Rakovník se od úvodního hvizdu za extrémního horkého počasí více tlačil na polovinu soupeře, ale bez střeleckých příležitostí, na druhé straně V. Matoušková musela stíhat Šípalovou, jejíž střelu vytěsnila Wittmannová mimo tyče.

V 7. minutě však už uhodilo, když Dukátová dostala střelou nad gólmankou domácí do vedení 1:0, a o tři minuty později zakončila svůj samostatný únik s přehledem Bížová na 2:0.

V první velké rakovnické šanci se pak objevily Hudečková s Hanzlovou, kterou pak ve 27. minutě byla brankářka Vančurová nucena zastavit jen za cenu faulu a nabídnutou penaltu Hanzlová bezpečně proměnila v kontaktní gól.

Po přestávce začala s větší chutí Slavia, do šancí se probily Dukátová a Bížová, ale byl to Rakovník, který mohl srovnat krok po trestném rohu T. Matouškové a příležitosti Kříženecké s Hanzlovou. Oběma však stála v cestě vynikající Vančurová.

Po padesáti minutách hry pak Slavia rozhodla o svém postupu nevídaným hattrickem Bížové ve čtyřech minutách až na 5:1 a cestu do finále potvrdila Šípalová šikovnou tečí a šestou trefou do rakovnické sítě.

V závěru se ještě Vančurová blýskla proti akci Z. Polcarové, ale to již na zaslouženém postupu favoritek z Edenu nemohlo změnit vůbec nic.

„V prvním poločase jsme hrály dobře v záloze, dokázaly jsme držet krok až na nepokrytí dvou domácích brejků, ve druhém jsme měly i pěkné akce na vyrovnání, poslední dvacetiminutovka ale byla zcela v režii Slavie,“ uvedla po utkání kapitánka Karolína Kříženecká, kterou doplnil i trenér Slavie Vladimír Poludvorný:

„Zápas byl hodně náročný na fyzickou kondici, v tom jsme Rakovník nakonec předčili a rozhodli o postupu, na červnovém evropském poháru v Itálii však může být ještě tepleji a my máme stále co zlepšovat. Dnes jsme ale podali kvalitnější výkon než v prvním utkání v Rakovníku.“

HC 1972: Wittmannová - V. Matoušková, Škrancová, L. Holubová, Čermáková, Knorová, Kříženecká, B. Polcarová, Křikavová, Vorlová, Z. Polcarová, E. Holubová, Hudečková, Hanzlová, T. Matoušková. Vedoucí týmu Miroslav Koloc.

MIROSLAV KOLOC