Jak byste ve stručnosti hodnotil jarní část sezony?

Jarní sezonu jsme začali vysokou domácí výhrou nad Hředlemi, které jsme porazili 10:0. Hrálo se na hrozném, zasněženém terénu. Poté jsme dokázali porazit rezervu Tatranu Rakovník, a také jsme dokázali uspět v Oráčově. To bylo znamení, že jsme na dobré cestě. Definitivní tečku za podařenou sezonou udělal zápas v Zavidově, kde jsme prohrávali 2:0, ale mužstvo to fantasticky otočilo na konečných 2:5. Byl to klíčový zápas sezony a byl to pro mne nejcenější zápas sezony.

Měli jste fantastickou šňůru neporazitelnosti, ale následně přišla nečekaná porážka ve Mšeci. Čím si to vysvětlujete?

Určitě zatím stála ztráta motivace. Tým už měl čtyři kola před koncem jistotu postupu a hráči k utkání nepřistoupili k utkání 100% přístupem a zejména pak před zápasovou morálkou.

Myslíte si, že je dobře, že série skončila ještě v této soutěži

Každá série jednou skončí. V první chvíli jsem byl z té prohry hrozně zklamaný. Osobně jsem si přál dokončit celou sezonu bez prohry. Herně na to určitě bylo. Na druhou stranu jsem si ale říkal, že je možná lepší, že jsme prohráli. Diváci nás považovali za takřka neporazitelné. Bylo načase si uvědomit, že se nedá pořád jen vítězit.

Postoupili jste do krajské soutěže. Těšíte se na ni nebo máte z něčeho obavy?

Já osobně se na ni moc těším. Obavy vůbec nemám. Upřímně řečeno, obavy mám pouze z "výkonu" rozhodčích. Není to žádné tajemství, že se v této soutěži dějou hrozné věci. Předem upozorňuji, že Lány se těchto transakcí zúčastňovat nebudou.

Jakou má podle vás nejnižší krajská soutěž úroveň?

Myslím si, že soutěž si drží tu svou hladinu úrovně, myslím si že i musí, neboť i úroveň okresních soutěží jde nahoru. A i letos, kdy se reorganizuje nejvyšší okresní soutěž ze šestnácti týmů na čtrnáct, půjde kvalita soutěže nahoru. Těch týmů, které budou mít postupové ambice je dost.

Budete posilovat kádr?

Shánět posily se nabízí, ale vždy je to otázka peněz. Na druhou stranu, pokud máme ten kádr kompletní, hráči jsou zdraví, hrají spolu celou sezonu, tak ten kádr považuji za dostatečně silný. Tento tým dokázal vyhrát okresní soutěž a dle mého názoru je zbytečné, pořídit například hned tři posily a vyřadit někoho ze základní sestavy. Bojím se zraněních, vykartování, nemocí a podobných věcí. Pak nastává problém. Ale posily se jinak snažíme hledat spíše ve vlastních řadách. Z B týmu jsem oslovil již tři klíčové hráče, aby se zapojili do přípravy. Nakonec řada hráčů rezervního týmu s námi chodí trénovat.

Nebojíte se toho, že jiný ambiciózní celek bude shánět posily od vás?

To se může klidně stát. Čekal jsem, že už teď se vrhnou na lánský klub kluby z vyšších soutěží či konkurenční týmy. Zatím se tak našťestí nestalo. Pak už je to na každém hráči, jak se k tomu postaví. Myslím si ale, že je zde v současnousti tolik solidní parta a hráči zde tady chtějí zůstat a chtějí tady taky hrát.

Kdy začnete s letní přípravou?

Letní příprava začne 27. července. Je to zdánlivě pozdě, ale soutěž začíná zhruba ke konci srpna. Chci nechat kluky odpočívat od fotbalu, protože to byla hodně náročná sezona. Navíc kluci chodili vzorně na tréninky. Průměrná účast byla 13 hráčů. Takovou účast by nám mohl závidět nejeden celek z Rakovnicka.

Průběh letní příbravy bude jaký?

Začneme hned zostra. Vyrazíme do lesa na výběh. Hned 30. července máme na programu těžký přátelák, kdy změříme své síly s týmem Nového Strašecí. V pátek 1. srpna odjíždíme do neděle na soustředění do Žihle a hned 5. srpna máme opět přátelský zápas, tentokráte s Tuchlovicemi. Dále bude pokračovat fyzická příprava v lese, ale také herní, střelecká a kombinační příprava je samozřejmostí. Obě přátelská utkání jsou plánovaná na hřištích soupeřů.

Z jakým místem by jste byl spokojený?

Neřeknu vám přesnou hranici. Jak jsem se již zmínil v minulém rozhovoru, dívám se zápas od zápasu. Může se klidně stát, že budeme hrát v dolní polovině tabulky a bojovat o záchranu, ale také může hrát v horní polovině. Nechtěl bych teď předjímat. Je to pro nás velká neznámá.

Chtěl byste někomu něco vzkázat či poděkovat?

Ve svém hodnocení musím především děkovat. Výboru oddílu, který nám vytvářel všestranně vynikající podmínky. Fanouškům, kteří vymodelovali opravdový lánský fanclub, hlučný, početný a věrný. Štěstí, které nás uchránilo vážnějších zranění a dlouhodobých absencí, na které jsme výsledkově doplatili loni na jaře. A hlavně hráčům! Dále také obecnímu úřadu a dalším lidem, kteří se jakkoliv zapojili do dění ve fotbale a nebo pouze jezdili s námi na zápasy. I těm děkuji za podporu. Dále bych chtěl poděkovat fotbalovému klubu Oráčov, který nám zapůjčil pro přípravu své hřiště, což byl od toho klubu velice vstřícný krok.

Koho tipujete na vítěze okresního ročníku v následujícím ročníku?

Zavidov. Doma jsme s ním prohrávali deset minut před koncem 0:3, nakonec jsme ale uhráli výsledek 3:3. Na hřišti Zavidova jsme prohrávali 2:0, ale nakonec jsme vyhráli 5:2. Zavidovu bych to přál i z toho důvodu, že je to tým, který předvádí pěkný kombinační fotbal.