Donedávna se Tatran držel na prvním místě v tabulce, ale v závěru soutěže přišla zranění a další faktory, které posunuly „zelenobílé“ na šestou pozici, kde také přezimují do jarní části.

Více o příčinách neudržení se v čele tabulky nám prozradí trenér, i když i tak je pozice Tatranu velmi dobrá.

Jak byste hodnotil podzimní výkony týmu?
Myslím, že do soutěže jsme vstoupili velmi dobře a první polovinu zápasů odehráli, tak, jak asi nikdo nečekal, bohužel se nám v druhé části nevyhnula řada zranění, která nám ovlivnila složení sestavy a projevilo se nám to i na výsledcích. Ale i tak jsme získali 25 bodů, takže celkově můžeme být spokojeni.

V čem byla soutěž KP jiná než I. A třída?
Krajský přebor je velmi vyrovnaný a pohybuje se tu řada hráčů, kteří prošli i vyššími soutěžemi, hra je tu samozřejmě rychlejší, agresivnější a takticky vyspělejší, takže nesmíte nikoho podcenit a myslet si, že v zápasech přijdete k bodům zadarmo. Každá chyba je tu většinou potrestána, I.A třída je v těchto parametrech volnější.

Který tým v soutěži byl pro vás největší obavou a zda se předpoklad naplnil?
Obavu jsme neměli z nikoho, k soupeři musíte mít pouze přirozený respekt. Moje předpoklady naplnily Dobrovice, Nové Strašecí, Úvaly a s menším odstupem Zápy. Dobré zápasy u nás sehrály Benátky a Hradištko.

S kým jste měli naopak nejmenší problémy?
Díky vyrovnanosti soutěže je těžké hodnotit, kdo je pro nás mužstvo s nejmenšími problémy. Chcete-li bodovat, vždy musíte na hřišti odevzdat maximum a ani jeden ze soupeřů nám nic nedaroval jen tak.

Od začátku jste byli aspiranti na nejvyšší patra, čím to, že ten konec nebyl tak dobrý?
Myslím, že s námi ve vyšších patrech tabulky od začátku nikdo moc nepočítal, ale hráči si svou výkonností a výsledky sami vytvořili pozici, na které jsou. Přesvědčili se, že za určitých předpokladů můžou KP hrát. Bohužel si také sami pošramotili postavení v tabulce nepovedenými zápasy v Kutné Hoře, Brandýse, ve Štěchovicích, v Úvalech a Neratovicích.

Je něco, co vás v podzimní části zklamalo?
Nedá se říct, že by mě vyloženě něco zklamalo, jen jsem nečekal, že nás tolik potrápí zranění a mrzí mě zbytečné ztráty bodů v již zmiňovaných zápasech a hlavně hodně inkasovaných branek.

Na čem budete chtít přes zimu nejvíce zapracovat?
Tak samozřejmě se chceme dobře připravit na jarní sezónu po všech stránkách, rád bych abychom potvrdili postavení v tabulce. Jaro nebude jednoduché a pro nás je důležité, aby se uzdravili všichni zranění hráči.