Právě Tatran Rakovník byl v popředí tabulky krajského přeboru a kvůli absencím v sestavě posledních kol se nyní nachází na 4. místě, i když má stejně bodů jako druhé Štěchovice a třetí Nové Strašecí.„Je to škoda v závěru soutěže, že máme takové problémy, zranilo se nám dost hráčů a na hře je to pochopitelně znát,“ upřesňuje tatranský trenér Václav Eck.

Po venkovní prohře nad Úvaly odjížděl Tatran opět na hřiště protivníka. V Neratovicích chybělo dokonce osm hráčů a domů se Rakovničtí vraceli opět bez bodu.

FK Neratovice – Tatran Rakovník 1:0 (1:0)

Zmeškal, Vrábík, Čermák, Melichar, Havel, Vecka, Brož a Urik, tihle hráči do utkání nezasáhli. Se zápasem se musela poprat úplně jiná sestava, které však chyběl hlad po gólu. Ve 35. minutě přišla chybná rozehrávka Stuchlého a z rychlého brejku šli domácí do vedení – 1:0. „Byla to naivní chyba a rychlý protiútok Neratovice potrestaly,“ popisuje Václav Eck.

Tatran měl tři šance na vyrovnání, ale míč do sítě prostě nezapadl. I díky terénu to byl neurovnaný boj, ale přes všechny tyto faktory měli hosté na to, aby zde vybojovali alespoň bod. Tak to vidí i trenér:

„Problémy se sestavou máme, ale i přesto jsme dokázali s domácími hrát vyrovnanou partii. Nepodařilo se nám to zlomit, proměnit naše šance. Chybělo mi více důrazu a rychlosti. Obrana Neratovic byla zranitelná, ale nikdo tam ten míč nedokázal protlačit. Kdyby s námi jel dnes alespoň Míra Urik, určitě by svojí rychlostí udělal domácím problémy a vše by třeba bylo jinak,“ hodnotil zápas trenér Václav Eck.

V posledním kole to nevypadá s návratem hráčů moc slavně, možná by se mohl uzdravit Vecka, ale naopak si z Neratovic veze pochroumané koleno Pidrman, takže vše je otevřené. Snad zimní přestávka poskytne Tatranu dostatečnou regeneraci a na jaře se budou Tatranští opět radovat z vítězství.

V posledním duelu přivítají „zeleno–bílí“ na svém stadionu Zápy, a to v sobotu 13. listopadu od 14 hodin.

Tn. Rakovník: Fiedler – Hájek – Kratochvíl (80. Kroupa), V. Beneš, L. Kapoun – Poula, P. Kučera, Hůla, Pidrman (70. Krejza) – Stuchlý, T. Kapoun. Trenér Václav Eck.