S odstupem času hodnotí kouč Václav Eck celou sezónu rozhodně pozitivně, i když sám moc dobře ví, že mužstvo mělo v určitých fázích i na víc. To už nám prozradí sám v rozhovoru…

Historický úspěch Tatranu Rakovník, čemu přisuzujete to, že jste se umístili takhle dobře?
Vidím to jako určité ocenění celkové práce všech lidí, kteří se na Tatranu  věnují  fotbalu. Všichni se, počínaje správci a konče samotnými hráči, snažili udělat  co nejvíce pro dobré jméno klubu a v neposlední řadě i pro reprezentaci města. I když nám ne vždy vše vyšlo podle představ, tak nakonec jsme skončili na pěkném  4. místě, a to už nám nikdo nevezme.

Dost často se stávalo, že jste museli k utkání povolat hráče B mužstva či dorostence, čím to bylo?
Tento problém jsme řešili především v jarní části soutěže, protože po delších problémech s třísly se musel podrobit operaci Pavel Kratochvíl, to samé čekalo Kamila Výborného s kolenem, nešťastně se v přípravě zranil Lukáš Stuchl a prakticky celé jaro měl problémy i Michal Čermák. Vypadli nám tak čtyři hráči z kádru a museli jsme je  nahradit z B mužstva a dorostu.

Neprojevil se tento fakt na výsledcích?
Tak určitě to v některých zápasech vliv mělo. Je tam samozřejmě znát, že ten přechod mezi soutěžemi je pro některé hráče ještě problém. Musejí se přizpůsobit tomu, že je vše rychlejší, agresivnější a kondičně náročnější. Logicky potřebují určitý prostor na to, aby to zvládli, a myslím si, že někteří ukázali, že je to jen na jejich ochotě a zájmu pracovat na sobě, aby mohli tuto soutěž pravidelně hrát.

Paradoxně jste neměli problém se silnými, ale spíš s těmi slabšími soupeři, proč?
Řekl bych, že je to taková naše bolest. Vidím tam hlavní problém v přístupu a koncentraci na tyto zápasy, jsou tam určité prvky podcenění a myšlenky, že to vše půjde samo. Většinou jsme začali hrát až po inkasování  branky, a to někdy na bojující soupeře nestačilo. Bohužel i v těchto zápasech platí, že přijet si jen tak „zahrát fotbálek" prostě nejde. Chybí nám tam typově hráč, který to dovede fotbalově zbláznit, a i když se nedaří, tak dát impuls, aby se to změnilo.

Co vás během roku v přístupu vašich svěřenců nejvíc potěšilo?
Tak oni nám hráči měli možnost ukázat obě tváře toho přístupu. Dokázali sehrát  se silnými soupeři pěkná utkání a sami sobě nasadili laťku. Ukázali, že za určitých okolností jsou schopni hrát dobrý fotbal. To samozřejmě člověka potěší, ale  na druhou stranu zase zamrzí to, že nastavenou laťku nechtějí držet dokud to, jak se říká, jede a přijde zbytečných pár zápasů, kde to nemá s fotbalem nic společného. V zápase mohu prohrát, ale musím vědět, že jsem na hřišti udělal maximum, což nám někdy nefungovalo.

Zjistil jste určité mezery, už máte nějaké alternativy, jak je vyplnit nebo který post vyztužit?
To,  že máme určité mezery, víme a představy, jak je vyplnit, také. Bohužel není jednoduché na této úrovni rozumně a kvalitativně vše okamžitě vyřešit. Chce to trpělivost a  v rámci možností jednotlivé posty vhodně doplňovat.

Nabízí se oslovit někoho z Nového Strašecí, kde končí divize, máte to v plánu?
Ve Strašecí  byli vždy dobří hráči a určitě by se u nás pro některé našlo uplatnění. Budeme hrát ale stejnou soutěž, Uvidíme, zda je v tomto směru nějaká šance na úspěch.

Už víte, zda se vrátí Tomáš Kapoun?
Při posledním rozhovoru s Tomášem jsme spíš řešili problém jeho zdraví. Hlavní je, aby byl zdravotně v pořádku, protože jeho zranění je velmi nepříjemné a vše je  jen na něm, zda bude chtít ještě pokračovat. Vše se bude odvíjet od jeho momentálního stavu, bude-li zdravý a hlavně mít chuť dále hrát, nemám problém s tím, aby se zapojil do přípravy.

Jak bude vypadat příprava, uvidíme v ní nové tváře?
Přípravu začínáme 10.7. a sehrajeme v ní několik zajímavých utkání se soupeři z ČFL, divize, krajského přeboru a I. A třídy. Byl bych rád, aby se kádr mužstva posílil a doufám, že se nám to povede. Zatím probíhají  jednání  o případných hráčích a uvidíme tedy, co se podaří zrealizovat.

Budou cíle pro další ročník stejné? Tedy umístit se do 5. místa?
Mužstvo jako je Tatran  by mělo mít vždy ty nejvyšší cíle. Soutěž vůbec nebude jednoduchá, ale chtěl bych, abychom se opět pohybovali v horních patrech tabulky.