Sokol Braškov – FK Chmel Mutějovice 2:4 (0:3)

Již ve 3. minutě byl po úderu loktem odnesen ze hřiště Šťastný a trvalo drahnou chvíli, než se mohl vrátit zpět do hry. Početní převahy využili domácí Tichým, který po samostatné akci zamířil těsně vedle. Pak však již na hřišti úřadovalo jedno mužstvo. Výborně hrající obrana, která s přehledem uhlídala nebezpečná tykadla domácích Nachtigala s Tichým, pohledně kombinující záložní řada a rychlá útočná dvojka chmelařů produkovaly fotbal, který byl pohlazením pro duši fotbalového diváka. Zejména s chutí hrající Sajner a svoji techniku a rychlost zúročující Staněk přiváděli diváky do varu a domácí obranu do stavu naprostého zoufalství. Již v 10. minutě byl po samostatném úniku ve vápně domácím gólmanem sražen Sajner a neomylný exekutor pokutových kopů Knap ani tentokráte nezaváhal a poslal chmelaře do vedení 0:1. O deset minut později zatáhl po pravém křídle Staněk, odcentroval do malého vápna a Sajner z bezprostřední blízkosti prostřelil gólmana 0:2. I další šance chmelařů volaly po gólu, ale Sajner po samostatném brejku pálil podél gólmana těsně mimo, Beránek po ideální přihrávce Staňka do vápna netrefil optimálně míč a konečně hlavička osamoceného Knapa na malém vápně se jen otřela okolo domácí branky. A tak se chmelaři dočkali až ve 42. minutě. Loder zatáhl míč k rohovému praporku, odcentroval do malého vápna a Beránek s pomocí domácího obránce v pádu dotlačil míč do sítě – 0:3.

I do druhého poločasu nastoupili chmelaři zodpovědně a přichystali domácím studenou sprchu, když po milimetrovém pasu Suchánka zakončil Sajner své sólo krásným lobem přes vyběhnuvšího gólmana a zvýšil vedení chmelařů na rozdíl čtyř branek. Poté přeci jen domácí přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. V 52. minutě prověřil pozornost do té doby relativně se nudícícho gólmana Aksamita střelou z velkého vápna M.Maňkoš. V 57. minutě dokázali domácí využít chvilkové nedůraznosti hostující obrany a Tichý střelou do protipohybu gólmana Aksamita zaznamenal první úspěch domácích – 1:4. Chmelaři odpověděli únikem Sajnera a centrem na právě vystřídavšího Placatu, který však těsně před brankářem nedokázal změnit směr míče. Další pohlednou kombinační akci chmelařů zakončil Holý střelou těsně vedle branky. V 78. minutě však vyrobila hostující obrana fatální chybu a nevydařeným odkopem předložila míč osamocenému Nachtigalovi, který nezaváhal – 2:4. O tři minuty později řešil gólman Aksamit nepřesnou Placatovu přihrávku za cenu nedovoleného zákroku. Nabídkou na proměnění kontaktní branky však domácí kapitán Veselý pohrdl, když z pokutového kopu netrefil branku. Tím pohřbil veškeré naděje domácích a hostující chmelaři po nejlepším výkonu v podzimní části soutěže s přehledem dohráli utkání do vítězného konce.

Mutějovice: Aksamit – Linhart – Kroupa, Šťastný, Holý – Beránek (88‘ Čihař), Knap (89‘ Roubík), Loder, Staněk – Sajner, Suchánek (62’Placata)

Braškov: Kohout – Fridrich, Pokorný (82’ Peták), Bartoš, Bach (61‘Fuit)– Maňkoš P. (31‘ Přerost), Přichystal, Veselý, Maňkoš M. – Nachtigal, Tichý

Branky: 57‘ Fridrich, 81‘ Nachtigal – 10‘ Knap, 20‘ a 46‘ Sajner, 42‘ Beránek

AUTOR: Eva Dušková