SK Rakovník B – SK Hřebeč 1:9 (1:4)

Vedoucí a fotbalista SK Rakovník Marek Tvrz byl z debaklu velmi vytočený. „Jsem neskutečně naštvaný, neboť jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany, a to se nám absolutně nepovedlo. Nebudu se vymlouvat na to, že hosté dali první tři branky z ofsajdu, protože měli řadu dalších velkých šancí, které vychytal Hrbek. Soupeř nás vycvičil a ukázal, že máme mezery ve všem. Pokud se chceme vyhnout tuhému boji o záchranu, tak musíme hodně rychle všichni na tento výkon zapomenout a hrát diametrálně odlišně."

Prvních deset minut se hrál ještě vyrovnaný fotbal a nic nenasvědčovalo pozdější kanonádě. Mezi 13. a 19. minutou ovšem hřebečský uragán udeřil naplno. Hosté posílali dlouhé balony za rakovnickou obranu a ze tří hraničních ofsajdových situací se Hřebeč ujala tříbrankového vedení. V 19. minutě se po pěkné akci hostů prosadil Faktor – 0:4. Hra se vyrovnala, domácí mladíci Krupička s Nováčkem šli sami na Zajíčka, ale skóre změnil až ve 39. minutě Plaček, který zužitkoval roh M. Tvrze – 1:4.

Domácí tým se chtěl pokusit skóre zdramatizovat, ale především neodejít ze zápasu s velkým debaklem. To se nakonec nepovedlo, když se od 61. minuty hosté třikrát prosadili během šesti minut po nedůslednosti v rakovnické defenzivní hře – 1:7. Příležitost ke snížení měl Plaček, který šel sám na brankáře, ale trefil jen tyč. Z následného brejku zaznamenal Klavík svůj hattrick – 1:8. Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě zápasu Faktor, který svojí pátou brankou v zápase podtrhl ostudný výsledek pro domácí – 1:9.

SK Rakovník B: Hrbek – Votroubek, Zd. Červený, Hertl (26. Kabele), Rohla – Nováček, Medřický, Titlbach, Krupička (72. Pešek) – M. Tvrz, Plaček. Trenér: Tomáš Rendl.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod