Padla spousta krásných branek a diváci mohli vidět výborné výkony brankářů. Favorizované týmy ukázaly svoji sílu. Sláva Kudláček je zatím v čele střelců. V neděli 4. prosince odstartuje druhé kolo již od 14.00 hodin.

FC Úlehle - Okresní přebor 15:2 (8:1)
Branky: Krejčí 4, Hejda 3, Kučera 2, vlastní 2, Klouček, Hornof, Pucholt, Hanych – T. Rédl, Loula.
Nováčkové soutěže podle názvu, ale spousta hráčů okusila Viola cup už za jiné týmy. Úlehle si s chutí zastřílelo a především Milan Krejčí byl v úvodu k nezastavení. Ve čtvrté minutě byl stav 3:0 a mezi devátou a desátou minutou padly další tři branky a bylo hotovo. Sympaticky výkon Okresního přeboru byl odměněn alespoň dvěma zásahy do černého.

Podbořanské feny – Janov 2:8 (1:5)
Branky: Malý, Kudláček – J. Šnídl 3, Kinter 2, Amler, Bejbl, Severin.
Také druhý zápas se rozhodl velmi brzy. Na vedení Janova odpověděl v 9. minutě Malý a snížil na 1:3. Ale v závěru poločasu Janov opět přidal a rozhodl o své výhře.

Retro Cento - Alegria de Partida 2:6 (0:3)
Branky: Jiránek, Čumpelík – Lesniak 2, Baierl, Krejčík, Vávra, Uhlík.
Třetí souboj prvního kola byl vyrovnanější než ukazuje skóre. Retro Cento hrálo s vítězem posledního ročníku v poli vyrovnanou partii, ale rozdíl byl v koncovce. Na výborného Procházku vyzrála Partida v první půli celkem třikrát, na skvělého Zacha Retro ani jednou. Druhé dějství pokračovalo v pěkném fotbalovém kvapíku a dočkali se i hráči Centa. Alegria vstoupila do turnaje zaslouženou výhrou.

FC Úlehle - Topmont 6:3 (3:1)
Branky: Pucholt 4, Hejda, Hanych – M. Schwendt 2, Bechner.
FC Úlehle bude patřit k favoritům soutěže. Tým složený i z hráčů SK Rakovník ukázal svoji sílu proti Topmontu. Po úvodní přestřelce odskočili díky brankám Pucholta svému soupeři Úlehláci na 3:1.
V 16. minutě snížil Bechner na 3:2, ale o minutu později se z brejku trefil počtvrté opět Pucholt. Matěj Schwendt sice mazácky snížil, ale závěr patřil dvojici H+H. Hanych a poté Hejda uklidnili svůj tým a po neděli mají plný počet bodů.

Podbořanské feny - Okresní přebor 13:0 (7:0)
Branky: S. Kudláček 6, Filip 3, Malý 2, Kastl, Zázvorka.
Jestliže v prvním utkání byli borci z Okresního přeboru chváleni i přesto, že prohráli, ve druhém vystoupení ukázali svoji negativní stránku. Zbytečné dohady, diskuse a ostré zákroky, které nepatří na palubovku a celková odevzdanost.
Třeba si hráči po tomto zápase udělají pořádek mezi sebou. Podbořanské feny zvítězily naprosto zaslouženě a především Sláva Kudláček si s chutí zastřílel.

Retro Cento - Janov 1:4 (1:3)
Branky: Koch – P. Šnídl 2, Melč, Amler.
Pěkný fotbal byl k vidění od začátku. Kombinační hra Janova lahodí oku. Tým vedený Láďou Duškem bude využívat služeb Petra Šnídla a ten se v tomto zápase trefil dvakrát. V páté minutě vedl Janov 0:2. Retro také v tomto zápase útočilo a vytvářelo si šance. Jednu proměnil v desáté minutě ostřelovač Koch 1:2. Jenže právě Šnídl před přestávkou dal ukliďnující branku na 1:3 .
Ve druhé půli dominovali brankáři. Na jedné straně Lukáš Procházka a na druhé Kopáček. Janov mohl zvýšit z penalty, ale Procházka penaltu Kopáčkovi chytil. O minutu později po faulu na Kocha se penalta kopala na druhé straně a Procházka ji dal vedle. Definitivní tečku za hezkým utkáním dala bomba janovského Melče do horního růžku. Janov je po neděli také stoprocentní.

Alegria de Partida – Topmont 2:3 (1:2)
Branky: Lesniak, Paul – M. Schwendt, Bělecký, Tvrz.
Bonbónek na závěr. Rychlé, dynamické utkání. Hráči hráli v plné rychlosti a akce střídala akci. Byla k vidění spousta brankových příležitostí. Výbornému zápasu pomohl i kvalitní výkon rozhodčího 1. kola Marka Titlbacha, který hru zbytečně nekouskoval a nechával volný průběh. Nutno podotknout, že toho hráči opravdu nezneužili. Už v první minutě se trefil Tvrz 1:0. Ve čtvrté se hezky uvolnil M. Schwendt a nedal Zachovi šanci – 2:0.
Do zápasu se dostali obhájci v přesilovce za špatné střídání Topmontu a po trefě Paula 2:1. Na začátku druhé části se trefil Rosického šajtlí Lesniak 2:2. Od té doby mohla obě mužstva strhnout vedení na svoji stranu, ale brankáři vyčnívali. Nakonec rozhodl sváteční střelec Bělecký, který čtyřicet vteřin před koncem prostřelil Zacha. Po utkání sklidila obě mužstva zasloužené ovace ze strany diváků.

Tabulka po 1. kole
1. FC Úlehle ⋌ 2 2 0 0 21:5 6
2. Janov ⋌ 2 2 0 0 12:3 6
3. Podbořanské feny ⋌ 2 1 0 1 15:8 3
4. Alegria Partida ⋌ 2 1 0 1 8:5 3
5. Topmont ⋌ 2 1 0 1 6:8 3
6. Retro Cento ⋌ 2 0 0 2 3:10 0
7. Okresní přebor ⋌ 2 0 0 2 2:28 0

Střelci po 1.kole
1. S. Kudláček 7 (Podbořany)
2. T.Pucholt 5 (FC Úlehle)
3. - 4. M. Krejčí 4 (FC Úlehle), M. Hejda 4 (FC Úlehle)
5. - 9. M. Schwendt 3 (Topmont), O. Malý 3 (Podbořany), J. Šnídl 3 (Janov), M. Lesniak 3 (Alegria)

BEDŘICH KOCH