„Hráli jsme mnohem hůř než minulý týden proti Varům, kdy byl paradoxně horší terén. Teď byl sice lepší, ale naše hra už tak dobrá nebyla,“ přiznal.

FK Rakovník – Příbram
2:0 (1:0)

Od začátku zápasu se hrál vyrovnaný fotbal, i když Příbram byla více zatlačena na vlastní polovinu. Rakovnickým hráčkám se nedařilo kombinovat a vázl i postupný přechod do útoku. Výsledkem tak byl poločas s minimem šancí na obou stranách. Vlastně jediná větší příležitost skončila v příbramské brance, když z pravé strany pronikla do pokutového území Stránská a nahrála do nohy dobíhající Novotné, která z první propálila brankářku – 1:0.

I druhá půle se nesla ve stejném duchu. Hra se odehrávala nejvíc ve středu hřiště, kde se hráčky pouštěly do soubojů, ale branky navzájem neohrožovaly. Druhý gól tak padl až deset minut před koncem, když se křižnou střelou z hranice šestnáctky trefila za záda gólmanky Sládková – 2:0.

„Myslím si, že zásadní problém byl v pohybu bez míče, který nám chyběl. Také jsme byli málo agresivní a důrazní a z toho se odvíjela i hra, jenž byla taková neurovnaná,“ vyjádřil se k utkání trenér Jan Janota.

„Přesto, že jsme další přátelské utkání prohráli, musím naše děvčata pochválit. Některá se vrátila z jarních prázdnin a podpořila svůj tým. Hra byla až na některé drobné chybičky ucelená a lahodila oku trenérů, ale i diváků. Hráčky Rakovníka, které jsou po podzimu na čtvrtém místě druhé ligy, přiznaly, že měly s našimi děvčaty opravdu co dělat. Diváci byli nadšení z naší hry a upřímně nám přáli alespoň jeden čestný gól, protože naše děvčata měla v některých pasážích i navrch. Ale chybělo nám zakončení,“ okomentovala zápas trenérka Příbrami Renata Šmídová.

FK Rakovník: Pavlíčková – Krobotová, Vajcová, Liprtová – Andrová, Novotná, Joglová, Šachová – Sládková, Kieryková, Stránská. Hokejově střídaly: Brabcová, Polanecká. Trenér: Jan Janota.

Příbram: Pilousková - Karasová, Branžovská, Štěchová, Černá, I. Císařová, V. Císařová, Smíšková, Machutová, Nováková, Kopáčková. Trenérka: Renata Šmídová.

1. Inferno Praha⋌ 2 2 0 0 9:1 6
2. Rakovník⋌ 2 2 0 0 4:1 6
3. Karlovy Vary⋌ 3 1 0 2 8:4 3
4. Příbram⋌ 2 0 0 2 0:9 0
5. Pavlíkov⋌ 1 0 0 1 0:6