Fanoušci ženského fotbalu jistě ale tuší, že FK Rakovník myslí na metu nejvyšší. Letos by chtěli být mistry této soutěže, o čemž také hovoří dosavadní výsledky. Hráčky během osmi zápasů nepoznaly hořkost porážky, vždy nad svými soupeřkami vyhrály minimálně rozdílem dvou branek a celkem obdržely pouhopouhé dvě branky. Požádali jsme trenéra Jana Janotu o rozhovor.
Jak byste ve stručnosti ohodnotil podzimní část sezony 2007?
Moje hodnocení je kladné. Musím říct, že dívky ukázaly, že fotbal hrát umějí. I když se vyskytla utkání, ve kterých mužstvo zahrálo špatně, ale nakonec vnitřní síla týmu dokázala zápas dotáhnout do vítězného konce. Ne vždy se utkání vydaří na sto procent. Za vše také hovoří celková tabulka, kde jsme s několika bodovým náskokem na prvním místě a ještě máme zápas k dobru.
Co stojí za tak výrazným zlepšením, že nemáte v soutěži skoro žádnou konkurenci?
Je to především díky velmi dobré partě. Hráčky si mezi sebou rozumí. Dalším důvodem je určitě tréninková morálka. Za to musím dívky pochválit. Trénovali jsme vetšinou třikrát týdně, to znamená pondělí, středa, pátek, a i přesto, že mezi dívkami jsou hráčky z Prahy, Příbrami a okolí, byla účast na trénincích vždy minimálně třináct dívek, což je pro sehranost mužstva určitě důležité.
Nyní se blíží jarní část sezony, jak se bude tým připravovat?
Vzhledem k tomu, že počítám, že se jarní část sezony rozeběhne někdy na přelomu března a dubna, jsme se rozhodli začít s přípravou koncem ledna. K přípravě na mistrovská utkání budeme využívat umělou trávu na SK Rakovník, budeme navštěvovat tělocvičnu místního gymnázia a také máme v plánu pravidelně chodit trénovat do sportovní haly v Rakovníku.
Jakým směrem bude příprava zaměřena? Na fyzickou kondici nebo na herní prvky?
Hráčky mají fyzický fond na dobré úrovni, takže ten budeme jen udržovat. Zaměříme se spíše na herní prvky, jako standardní situace, plynulý přechod z obrany do útoku. Prostě na vše s míčem.
Máte v plánu nějaká přátelská utkání či turnaje?
Tak v jednání máme několik přípravných utkání. Dojednané zápasy jsou s Karlovými Vary, Teplicemi, Plzní. A také bychom chtěli udělat druhý ročník Drogs Cupu.
Jaké máte vytyčené cíle pro jarní část?
Určitě chceme soutěž vyhrát. To, jestli budeme hrát druhou ligu, záleží, zda bude klub dostatečně zajištěn a připraven.