Jelikož Pavlíkov vyhrál několik utkání v poháru mezi třetiligovými týmy, postoupil dál. Ve čtvrtek se setkal s druholigovým FKR a dál už se nepodívá.

Rakovnické slečny si svojí výhrou zajistily nejen duel s fotbalistkami AC Sparty Praha, ale také si dokázaly, že jsou právem o soutěž výš než jejich soupeřky. V ročníku loňském jste mohli na Zátiší vidět boj domácích proti hráčkám Slavie Praha, nyní se tedy holky potkají s druhým pražským týmem, který hraje v ženském fotbale absolutní špičku!

SK Pavlíkov – FK Rakovník 0:3 (0:1)

Utkání začalo asi jako každé derby opatrně a možná i trochu nervózně. Postupem času se ale z hráček strach vytratil. Ve 13. minutě to byla rakovnická Káňová, která kousek za vápnem vystřelila bombou k tyči a hosté se radovali z vedení 1:0.

Pak šla Stránská sama na Dolejšovou, ta jí ale míč vyrazila skluzem. Ve 38. minutě mohlo být srovnáno, když po trestném kopu Bártové Pavlíčková zvolala na své spoluhráčky jasný povel, že míč má.

Ten před ní ale nečekaně skočil a odrazil se na pravou tyč její branky. Až poté jej Pavlíčková chytila do náručí. Vážnější šanci domácí neměli a do kabin se šlo tedy za stavu 0:1.

Do druhého poločasu vstoupily rakovnické slečny mnohem odvážněji. K vidění byly i kombinace a Pavlíkov musel bránit. Několikrát musela domácí podržet Dolejšová, ale ta byla stejně překonána.

Běžela 70. minuta a Zelenková svojí slabší levou nohou trefila merunu přesně do šibenice – 0:2. Pavlíkov už neuměl zareagovat a proto hned po třech minutách už to bylo 3:0, když Chudá po centru ze strany uklidila míč do prázdné branky.

FKR mohl nastřílet gólů více, ale i tento výsledek je cestou k zisku tří bodů a tedy střetnutí Rakovníka se Spartou Praha.

SK Pavlíkov: Dolejšová – Bártová, Pospíšilová, Šarlingrová, Hajnová – Pavlíčková, Brabcová, Hlaváčková (63. Mladá), Broumová (71. Slavíková) – Kulhánková (57. Kutílková), Virglerová (78. Bogliová). Trenér Jaroslav Červený.

FK Rakovník: Pavlíčková – Joglová, Vedralová, Brabcová, Roubíková – Chudá, Zelenková, Novotná, Káňová – Kieryková (68. Andrová), Stránská. Trenér Jan Janota.