Pavlíkovští nechtějí otálet a s přípravou začne pavlíkovská rezerva již tuto sobotu, A – tým začíná již zítra v tělocvičně v Lubné. Pavlíkovští již několikátým rokem opakovaně bojují o záchranu I. B. třídy, jejich rezerva na tom není o nic lépe. Ta bojuje o záchranu. Jak se tedy rezerva Pavlíkova bude připravovat na jarní odvetnou část sezony? Co je největším problémem a co nejvíc trápí trenéra pavlíkovského béčka Pavla Falbra? Na tyto a další otázky jsme se zeptali přímo trenéra Pavlíkova B Pavla Falbra.

Jak byste ohodnotil podzimní vystoupení svého týmu? Odpovídá postavení týmu v tabulce výkonům?
Postavení týmu v tabulce odpovídá. Náš herní projev byl v mnoha utkáních žalostný. Ale byly zápasy, kdy jsme svého soupeře přehrávali, ale najednou jako bychom si mysleli, že to máme v kapse a záhy dostali několik branek. Jako příklad uvádím zápas s ESTOU Oráčov. Sice jsme v prvních deseti minutách dostali branku, ale to bylo tak vše, co oráčovští předvedli v první půli. My je zatlačili na jejich polovinu a dobývali jejich branku. Branku jsme nakonec dali pět minut před koncem. Do druhého poločasu jakoby ale nastoupil jiný tým. Zalezli jsme a nechali soupeře hrát. Nakonec jsme dostali ještě tři branky a prohráli.

Co si myslíte, že bylo hlavní příčinou?
Určitě je to o tréninkové morálce. Někteří hráči si myslí, že stačí chodit pouze na zápasy a na tréninky nechodí. Chápu, když je někdo celý týden v práci, jezdí pozdě domů a tréninky nestíhá. To se pak nedá nic dělat. Ale jsou tací, kteří i když mají čas, tak nepřijdou. Trénování je pro ně zbytečné. Vše pak záleží už jen na jednotlivci. Další zcela jasnou příčinou, proč jsme v tabulce tam, kde jsme, je, že nedokážeme dát branku. Máme pět šancí a nedáme ani jednu. A když ji náhodou dáme, tak se na ní strašně nadřeme. Věřím ale, že pokud se Linhart konečně stoprocentně uzdraví a Jára Melč začne chodit na tréninky, tak nám ty branky začnou padat.

Chystají se nějaké posily nebo odchody?
Vše se odvíjí od A – týmu. Pokud ten posílí, tak by nějaký hráč mohl přijít z áčka k nám. Začínají zimní přípravy.

Kdy začne rezerva Pavlíkova s přípravou a jaký bude mít průběh?
Začneme tuto sobotu 12. ledna na hřišti v Pavlíkově. Mám v plánu, že bychom se připravovali dvakrát až třikrát týdně. Samozřejmě mohou hráči chodit a prodělat přípravu s áčkem.

Jakým směrem se bude zimní příprava ubírat? Zaměříte se na fyzickou kondici nebo na herní prvky?
Vzhledem k tomu, že účast na trénincích je minimální, budeme muset hodně běhat. Herní prvky přijdou na řadu až ke konci přípravy.

Máte v plánu přátelská utkání či turnaj?
Na nic konkrétním ještě nejsme domluveni, ale určitě pár přáteláků bude. Vše je zatím v jednání. A – tým je přihlášen do zimní přípravy, takže někteří kluci určitě si půjdou zahrát tam.

Jaký je hlavní cíl pro jarní část?
Udržet nejvyšší okresní soutěž a předvádět slušnou hru.

Několik otázek jsme položili i předsedovi SK Pavlíkov Luboši Gebhartovi.
Jaký bude průběh zimní přípravy?
Každý čtvrtek budeme posilovat v tělocvičně v Lubné. Dále máme v plánu trénovat dvakrát týdně venku. Ke konci února jedeme na soustředění na Šumavu.

Jaké jsou hlavní cíle SK Pavlíkov pro tuto sezonu?
Udržet I. B. třídu a II. třídu okresu.