Letní liga vypukne za týden, o víkendu 6. a 7. června. Hrát ji budou nakonec tři mužstva, protože Slavoj Kladno dal nakonec přednost dvěma jednodenním turnajům, a hrát nebude ani Slavoj Pozdeň. Nastoupí jen Viktoria Černuc (okresní přebor Kladenska), z Rakovnicka pak FC Jesenice (OP) a Baník Lubná (I. B třída).

Předseda Viktorie Černuc Jiří Tymich řekl, že od začátku jim bylo jasné, že na nabídku kývnou. "Zájem jsme měli okamžitě. Kluci mají chuť a konfrontace s neznámými soupeři jim může přijít vhod," uvedl a prozradil, že o víkendu hráli první utkání. Na Mělnicku v Dolních Beřkovicích vyhráli 3:2. Turnajové zápasy by chtěli odehrát na hřištích soupeřů, protože v šestnáctkách dosetá tráva ještě dostatečně nezakořenila.

Sekretář Pozdně Oldřich Štěpánek oznámil, že jejich tým se do turnaje nakonec nepřihlásí. "Po rozmluvě s hráči jsme zjistili, že bychom hráli víceméně s béčkem, které by nebylo konkurenceschopné," ozřejmil primární příčinu ve finále negativního stanoviska.

Venku musí nutně začít mužstvo Jesenice, kde instalují nové branky. „Přivezli je ve středu a v pátek je budeme stavět, takže musíme vydržet, ale přihlásili jsme se rádi, těšíme se. Kdo se kolem fotbalu nějakou dobu motá, tak bez něj nemůže být. Je to jako droga,“ usmál se sekretář jesenického klubu Zdeněk Jícha.