Tatran Rakovník – Český Brod 1:3 (0:2)

I tak to chodí. Celý zápas hrajete, držíte míč, ale soupeř je produktivnější. Přesně tak tomu bylo na Šamotce. Vůbec nejkrásnější gól, který byste možná jen těžko hledali v záznamu některých ligových zápasů, přišel už v páté minutě, po chybě domácího gólmana se do míče z 25 metrů opřel brodský Valenta a to byla radost pohledět, ano, vymetl šibenici – 0:1.

Netrvalo to dlouho, sotva tři minuty, a proti Tatranu se kopalo znova. Tentokrát z místa a k přímému kopu se postavil Bureš. Jeho projektil tečoval zeď a míč se dostal na druhou stranu, než Procházka očekával – 0:2.

Pak drželi míč domácí, ale žádnou ze svých příležitostí neproměnili. Vepředu chyběl Kudela i Zmeškal, vzadu naopak Vecka. Snížení přišlo až ve druhém poločase. Hlavičku Pouly stačil gólman vyrazit, ale na místě byl připraven navrátilec T. Kapoun a hned se ukázal v dobrém světle – 1:2.

Tlak, šance a taky břevno, to nastřelil Beneš. Mluvit se bude i o šancích Kapouna, Krejzy, Větrovského, nebo o volném přímém kopu Havla. Nic se neujalo. Naopak na druhé straně se chvíli před koncem kopal také trestný kop, se kterým si Brod ale poradil mnohem lépe. Gól, který by se mohl také poustět jako výstavní – 1:3.

„Celý zápas jsme byli lepší, ale soupeř měl štěstí a vstřelil góly. Hráli jsme dobře, klukům, kteří doplnili sestavu, ve které byly změny, ale nemohu nic vytknout. Nezklamali mě. Soupeřovy branky byly nádherné, klobouk dolů, brankář neměl šanci. Možná nám chybí v prvních minutách větší koncentrace. Nemůžeme dostat po 7 minutách dva góly, to se těžko dohání. Naši kvalitu uznal i trenér hostí, to nám ale body nevrátí,“ vylíčil zápasové dojmy a pocity trenér Tatranu Václav Eck.

Tatran Rakovník: Procházka – Hájek – M. Kučera, Havel, Čermák – Kratochvíl, V. Beneš, Větrovský, Krejza – Poula (63. Stuchl), T. Kapoun. Trenér Václav Eck.