Tento článek o derby jsme vám přinesli v pondělním vydání Rakovnického deníku (17. září). Nyní se k tomu derby vrácíme a proty z vás, kteří by na zápas nemohli z nějakého důvodu přijít a chtěli by shlédnout zajímavé okamžiky tohoto klání, přinášíme video.

Rakovnicko reprezentují v této fotbalové sezoně v krajském přeboru pouze dva týmy – FC Jesenice a Sokol Nové Strašecí. A právě tyto soupeře svedlo k derby na jeden trávník sobotní 7. kolo.

FC Jesenice – Sokol Nové Strašecí 1:1 (1:0)

V domácím celku nemohli do utkání proti očekávání zasáhnout Učík a Gregor, a tak na lavičce zůstal jediný J. Urik. Lepší situaci ale nenabízela ani lavička hostí, kromě dlouhodobě zraněných s týmem nedorazil tvůrce obrany Charvát, a také Lva z jedenáctky vyřadila chřipka.
Přesto diváci od začátku viděli velmi rychlé a svižné utkání, plné bleskových útoků a brejků. Strašečtí hráli na své osvědčené hroty Kudelu a J. Mrázka, Jeseničtí zvolili rozestavění čtyři – tři – dva a jeden, když hrotem byl Mir. Worofka. Přesto, že domácí obrana hrála v první půli hodně zodpovědně, připravili Strašečtí v úvodu pro gólmana Procházku dvakrát výstrahu – nejprve po Tlustého centru hlavičkoval těsně vedle Kudela, a následně Vosyka vybídl Soukupa, jenž ale zamířil moc vysoko. Tím to ale skončilo a iniciativy se chopili domácí. Ve 26. minutě po kombinaci na pravé straně poslal míč před vápno Worofka. Série chyb ve strašecké obraně dala Hlavsovi prostor sklepnout míč na levou nohu a z dálky přes dvacet metrů vypálit přesně do šibenice, kam Kut nedosáhl – 1:0. Strašecí bylo otřeseno, ale jeho snaze domácí obrana už nedovolila víc, než standardní situace, z té nejnebezpečnější ale byla jen rána L. Mrázka vysoko nad Procházkovu branku.
Ve druhé půli se role obrátily. Pod tlak se dostali domácí a hřišti vládli hosté. Částečně si za to můžou Jeseničtí sami svojí nekázní, protože oproti stanové taktice se Zuyev vysunul na hrot a osamělý Hlavsa tak měl daleko víc práce, než zvládal a navíc obranná řada ztrácela tempo. Hned ve 47. minutě L. Mrázek vyslal dopředu Kudelu, ale ten své sólo zakončil dlouhým váháním, až mu Mar. Worofka míč vypíchl. Pak následovala řada útoků po obou stranách, kde zejména ta levá z pohledu Procházky byla snadno průchodná. V 78. minutě se ale vše odehrálo napravo od něj. Strašecí získalo roh, ten nečekaně poslal Tlustý na krátko Ducárovi, jenž nadzvedl míč nad malé vápno a už vzduchem letící Kudela jej hlavou zatlačil do sítě – 1:1. Ještě před srovnáním sice Jeseničtí vystrkovali růžky, velmi nadějná byla třeba Hlavsova rána z dvaceti metrů, která zamířila nad břevno, ale po něm začala stíhací jízda s časem. Naprosto nečekaně prošel trestný kop Hlavsy chumlem až před branku, kde jej zabrzdil v poslední chvíli Kut a vše vrcholilo v 93. minutě, kdy našel Hlavsa přetaženým centrem Havla před odkrytou brankou, ale jeho hlavička k nevíře všech zamířila místo do sítě zpět do hřiště. Aniž padl další gól utkání vzápětí skončilo.
V úterý pokračuje program Nového Strašecí duelem Českého poháru proti Mutějovicím. Na hřišti chmelařů se začíná v16.30 hodin.

Jak nastoupili:

FC Jesenice: Procházka – Mar. Worofka, havel, Dubský, Mar. Beránek – Setnička (72. J. Urik), Otcovský, M. Urik – Zuyev, Hlavsa – Mir. Worofka. Trenér: Zdeněk Weis.

So. Nové Strašecí: Kut – Štika – Vosyka, Hrbek, Ducár – Koula (75. Kubec), L. Mrázek, Tlustý, Soukup (76. Zázvorka) – J. Mrázek, Kudela. Trenér: Miloslav Mrázek.

Jak to viděli:

Zdeněk Weis, trenér FC Jesenice: „Pro nás to znamená jeden bod zisk, ale zároveň dva body ztráty na domácím hřišti. S první půlí mohu konstatovat spokojenost, ale s druhou? Vrátili jsme se do minulého týdne a nechali soupeře hrát jak chce, neplnili jsme domluvenou taktiku a jsem zvědavý, co mi někteří jedinci řeknou na to, jak odvedli svůj výkon.“

Miloslav Mrázek, trenér Sokola Nové Strašecí: „Dovoluji si tvrdit, že jsme byli dvě třetiny lepším týmem. na začátku jsme neproměnili dvě šance a domácí nás za to potrestali svým nejnebezpečnějším hráčem Hlavsou. Celou druhou půlku jsme je ale honili ve snaze vyrovnat, což se podařilo až ke konci. Bod z hřiště soupeře je dobrý, i když věřím, že jsme mohli i vyhrát.“