SK Lišany - Sparta Lužná B 1:3 (0:2)

 

Sparta přijela do Lišan s vědomím, že je možné za jistých předpokladů porazit každého soupeře. Znamenalo to pro ni upřednostnit výhradně týmového ducha a bojovat do poslední minuty, což se nakonec podařilo. Po poměrně vyrovnaném úvodu zápasu přišla pro domácí tým studená sprcha. Nejprve ve 13. minutě Varyš skvěle vybídl k sólu Somola, který šanci zužitkoval přízemní střelou k protější tyči - 0:1. Jen o pět minut později vybojoval zdánlivě ztracený míč u rohového praporku Bičík, nezištně přihrál nabíhajícímu Varyšovi – 0:2. Ve 22. minutě po neúmyslném faulu zahrávali domácí penaltu, ale lišanskému borci s italskou krví čerstvý navrátilec Kubica střelu zneškodnil a svůj tým evidentně podržel. Jak se později ukázalo, byl to zlomový moment celého zápasu. Domácí i přes nepříznivý vývoj zápasu nevynechali jedinou možnost ohrozit branku soupeře, ale Sparta hrála chytře, obětavě a mnohdy na hranici svých sil.
Druhé dějství začali podle předpokladů aktivněji Lišanští, kteří se v 50. minutě dostali do gólové šance, ale výsledkem bylo jen zahučení v hledišti, když skončil míč sice v síti, jenže té ochranné za brankou. O čtyři minuty později na opačné straně hrací plochy zahrál rohový kop Bičík, na míč si naskočil zcela nekrytý Polanský a pohodlně zvýšil hlavou na 0:3. Sparta se pak trošku stáhla na vlastní polovinu a držela zuby nehty čisté konto až do 80. minuty. To se její obranou jako štírek proháčkoval Drvota a vstřelil čestný úspěch předzápasového papírového favorita duelu. Po dalších dvou minutách mohlo být definitivně rozhodnuto - neumdlévající motor Sparty Knobloch mazácky uvolnil Veseckého, ale jeho sólu přes půl hřiště chybělo razantnější zakončení. Hned z protiútoku nebezpečnou střelu střídajího Kočího lapil v pohodové formě chytající Kubica a dělový projektil z kopačky Žaluda dvě minuty před závěrečným hvizdem hlavního arbitra Lédla se mezi tři tyče o vlásek nevešel.
Devízou vítězného týmu bylo vedle sázky na rychlé a účinné brejky také jeho kolektivní pojetí, kdy chybu jednoho hráče dokázal většinou s úspěchem a bez výčitek napravit spoluhráč.