Lvice daly Jirkovu čtyřku, Rakovníku stačila dvojka

PAVLÍKOV/RAKOVNÍK – Další kolo fotbalové III. ligy žen odehrály oba okresní týmy na svém hřišti. Soupeřkami pavlíkovských lvic byly nevyzpytatelné hráčky Jirkova. Už v průběhu utkání bylo jasné, že na domácí prostě nestačí, a tak se brankářka nechala při diskusi se stopérkou slyšet „Vrátíme jim to v šatnách“. Jak padla tato věta na úrodnou půdu se přesvědčili všichni ti, kdo vydrželi do konce. Při tradičním klanění lvic svým fanouškům se přece jenom své odplaty v podobě potyčky dočkaly.

4.4.2007

V. Kulhánková v akciFoto: Kůs Martin

SK Pavlíkov - Slovan Jirkov 4:0 (2:0)
Vlastní utkání ale začalo mírnou převahou pavlíkovských hráček. Úvodní vytvořené šance pochytala gólmanka hostů a skóre se prvně měnilo až ve 14. minutě, kdy skórovala Kulhánková - 1:0. Po vstřelené brance domácí hráčky přidaly na obrátkách a ve 27. minutě dala svůj druhý gól Kulhánková - 2:0 a uzavřela poločasový výsledek.
Ve druhém poločase se utkání zbytečně přitvrdilo a rozdrobilo na spoustu osobních soubojů. Klid do domácích řad přinesla až 64. minuta, kdy Kulhánková svým třetím gólem v utkání vzala soupeřkám veškeré iluze na nějaký bodový zisk - 3:0. Brankový účet podtrhla v 76. minutě Mikovcová - 4:0. Další šance v utkání již nenalezly svůj cíl.
Pavlíkov: Kopidlanská – Bártová Veronika, Křišíková (57. Pospíšilová), Brabcová, Macáková Libuše – Mladá, Koucká, Dolejšová (65. Macáková Lucie), Hejdová – Šarlingrová, Kulhánková (75. Mikovcová). Trenér: Miroslav Macák.

Ve stejný čas pak na Zátiší o body stejné soutěže bojovaly hráčky FK Rakovník, jejichž soupeřky přijely z Karlštejna.

FK Rakovník
– Sokol Karlštejn B
2:1 (1:1)
Začátek zápasu velmi dobrý. Dařilo se kombinovat, držet balon na zemi a z toho pramenily i vytvořené šance, které bohužel neskončily brankou. Domácí hráčky zahrávaly několik standardních situací a ve 20. minutě si na jeden z rohů na malém vápně počkala Stránská a domácí vedli 1:0. Od té chvíle jakoby hráčky FK znervózněly a přestaly hrát svoji hru. Míč byl více ve vzduchu než na zemi a tým, který z toho těžil byl ten hostující. Karlštejn si míč hlídal a čekal na chybu. Té se dočkal ve 32. minutě, kdy domácí promarnili autové vhazování a z rychlého brejku bylo srovnáno – 1:1.
Do druhé poloviny nastoupila domácí jedenáctka v pozměněném rozestavění a začala být aktivnější. Přidala na kombinaci i rychlosti a vybudovala si převahu. Jediné, co se ale nedařilo, byla koncovka. Stránská i Zíková svoje příležitosti promarnily, neuspěla ani Andrová z trestného kopu. Rozhodnutí přišlo až v 78. minutě, kdy z levé strany odcentrovala Joglová přesný pas na nabíhající Androvou. Ta vystřelila z hranice malého vápna a rozhodla tak zápas ve prospěch domácích – 2:1. I když musela i v poslední desetiminutovce gólmanka Pavlíčková přece jen zasahovat, Rakovník si těsnou výhru pohlídal.
Rakovník: Pavlíčková - Novotná - Klubalová, Balogová (35. Polanecká), Šachová - Brabcová, Stránská, Joglová, Andrová - Sokolová (45. Zíková), Bačkorová (45. Smolková, 80. Pílíková). Trenéři: Tomáš Loder a Jan Janota.

Obě družstva si tak pohlídala svoje pozice na špičce tabulky – Pavlíkov první a Rakovník druhý s 12 bodovým náskokem před Jirkovem, čtvrtý Karlštejn ztrácí další tři body. V dalším kole míří FK právě do bojovného Jirkova, pavlíkovská děvčata naopak čeká nedělní cesta do Mořiny.

4.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pražský okruh.

Na dostavbu Pražského okruhu ministerstvo kývlo

Poutavé vyprávění Václava Vodvářky přitáhlo do lánského Muzea T. G. M. posluchače všech věkových kategorií.