Mnichovo Hradiště - SK Rakovník 1:1 (1:1) pk 1:2

„V těžkém počasí se hrál v uvozovkách nekoukatelný fotbal. Tentokráte jsme ale byli už důraznější a také byla na hráčích vidět vůle," hodnotil utkání trenér SK Rakovník Libor Šíma, který je sice se ziskem dvou bodů spokojený, ale pomýšlel i na tři. „Když to vezmu zpětně, mohli jsme si odvézt z Hradiště plný počet bodů, kdyby v závěru proměnil Honza Severin svoji šanci. Z venku jsem ale se dvěma body spokojený. Teď stačí porazit Beroun a Semice a jsme tam, kde bychom být chtěli," dodal s úsměvem rakovnický trenér Libor Šíma.

První obrovská šance v utkání nastala hned v šesté minutě, kdy domácím vyšel signál z volného kopu a zakončující hráč trefil břevno Kabeleho branky. V osmnácté minutě propadl rohový kop Sklenky k nekrytému Vildovi, který střelou k tyči nedal Kroupovi šanci 0:1. Po půl hodině mohl Vild přidat další branku, ale hlavou zamířil v dobré příležitosti nad branku. Zhruba pět minut před koncem prvního poločasu se domácí Havel zmocnil míče na vlastní polovině, došel s ním až do vápna hostů, kde jej předložil před branku. První zakončení ještě vyrazil Kabele do tyče, ale na dorážku Jíry byl již krátký 1:1.

Druhý poločas nenabídl příliš atraktivní hru, hrálo se především mezi vápny. V osmapadesáté minutě utekl po levé straně rakovnický Nwogu a na penaltě našel Mareše, jehož bombu chytl Kroupa. Vážnější příležitost měl ještě v jednaosmdesáté minutě Severin, ale jeho hlavičku po Sklenkově centru parádně chytl Kroupa.

Vítěze v utkání musely určit pokutové kopy. V rakovnickém dresu byli úspěšní Sklenka, Fojtík, Červený, Mates a brankář Kabele. Nwogu branku přestřelil. Právě hostující brankář Kabele byl hvězdou rozstřelu, neboť nejprve v páté sérii chytl penaltu Hofmanovi, aby prodloužil penaltový rozstřel. Následně v další sérii chytl penaltu Kroupovi, a když následně překonal Kroupa, tak si hosté připsali bod navíc.

SK Rakovník: Kabele P. Tvrz, Fojtík, Beneš, Severin Mareš, Pucholt (66. R. Hamouz), Sklenka, Nováček (77. Mates) Nwogu, Vild (80. J. Červený). Trenér: Libor Šíma.

Autor: Marek Tvrz, Miroslav Elsnic