SK Rakovník – So. Libiš 2:1 (1:0)

V domácím týmu po dvou zápasové pauze zaviněné zraněním opět nastoupil zkušený Isteník, ale na trávníku dlouho nepobyl. Sedm minut před koncem prvního poločasu jindy zcela klidný hráč neudržel své nervy na uzdě a po neodpískaném faulu na něj nevhodně okomentoval rozhodnutí sudího Voldana, který mu vzápětí ukázal červenou kartu. V té době už domácí vedli 1:0 po ukázkovém útoku z 21. minuty, kdy Fojtík na půlící čáře vybídl k útoku po pravém křídle obránce Zápotockého, jehož přesný centr od rohového praporku nasměroval do libišské sítě Z. Schwendt. Krátce nato mohl Razím přidat druhý gól, ale jeho pumelici z šestnáctky zastavilo břevno. Pak měli šance srovnat skóre hosté, ale trestný kop Špičky vytáhl nad branku její strážce Kukla, kterého po zahrání rohu z malého vápna nepřekonal ani Zuskin. Početní výhody mohl ještě před přestávkou využít i Pochman, jenž utekl domácím zadákům, ale tutovku zazdil, když z dvanácti kroků netrefil bránu.

Snaha hostů o vyrovnání přinesla ovoce ve 48. minutě, kdy trestný kop Špičky poslal Bičaník hlavou za Kuklova záda – 1:1.

Gól však rakovnickým týmem neotřásl.

Naopak jeho bojovnost se ještě zvýšila a postupně přebíral iniciativu. Velkou příležitost vrátit domácím vedení měl po hodině hry Z. Schwendt, který se ve vápně zbavil obránce, ale vyběhnuvší gólman Šídlo se už obejít nenechal. Ten se v 73. minutě stačil jen ohlédnout za bombou nejlepšího hráče zápasu Razíma, kterou na cestě do čeřenu opět zastavila horní tyč. O osm minut později po závaru před libišskou svatyní se odražený míč dostal k Zápotockému, který jej ze sedmi metrů poslal do zámezí. Z protiútoku mohli udeřit hosté. Hlavička Zuskina z hranice pokutového území přelétla vyběhnuvšího Kuklu, ale skončila těsně vedle. Enormní snaha domácích získat důležité tři body byla korunována v 85. minutě, kdy Razím svůj únik zakončil parádním centrem do vápna, kde jej Mžourek volejem a za pomocí teče poslal do sítě – 2:1. Tečku za utkáním, které sledovalo 130 prokřehlých diváků, udělal Razímův tvrdý projektil vypálený z rohu velkého vápna, který jen o centimetry přelétl břevno.

„Do zápasu jsme vstoupili trochu nervózně a několik minut přenechali iniciativu hostům. Když jsme hru nejen vyrovnali, ale měli už i navrch, přišlo vyloučení Isteníka. Soupeř sice našeho početního oslabení využil krátce po přestávce, ale potom už jsme zase byli lepší my a zaslouženě vyhráli“, okomentoval duel asistent rakovnického trenéra Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník: Kukla – Zápotocký, Hornof, Severin – Fojtík, Razím – Z. Schwendt (73. Guadalupe), Pucholt, Lupák (57. M. Schwendt) – Mžourek (87. Kapek), Isteník. Trenér Jan Vlček.

Autor: Jaroslav Mokrejš