FK Postoloprty – FK Rakovník 0:4 (0:4)

Na dobré tečce po půlce sezóny zapracovali hosté od prvních minut. Dalekonosná střela z kopačky Vedralové otřásla břevnem domácí svatyně už ve 2. minutě. Soupeř prakticky jenom bránil, přesto ve dvanácté minutě inkasoval. To rohový kop Dubcové přesně k tyči usměrnila Vajcová – 0:1. FKR v tlaku nepolevil, a tak se ve 24. minutě mohl radovat z druhého gólu, kdy centr Stránské do prostoru penaltového bodu Plzáková nekompromisně pod břevno zakončila – 0:2.

Ve 36. minutě zakončovala únik sama Stránská po krásném a hlavně přesném pasu Novotné – 0:3. O 6 minut později se prosadila druhá útočnice Roubíková, která šikovnou tečí využila přízemní centr Dubcové – 0:4.

Druhý poločas přinesl stejnou hru, pouze koncovka byla špatná. Šance si rakovnické hráčky vytvořily, bohužel nedokázaly úspěšně zakončit i z nejvyloženějších pozic. V 66. minutě se do jediné gólové situace dostaly i Postoloprty. Míč propadl středem obrany, ale domácí útočnice se zalekla razantního vyběhnutí gólmanky Pavlíčkové a přehodila ji i branku.

„Dneska to byl poslední zápas podzimní části. I když jsme hráli proti poslednímu týmu, nechtěl jsem nechat nic náhodě a první poločas postavil ty nejlepší, co máme. Na hře to bylo znát a brzo se to projevilo i gólově. Ve druhém poločase jsme si už pohlídali výsledek a hráli to, co jsme potřebovali. Děkuji tímto všem hráčkám za předvedenou hru a poctivou práci jak v trénincích, tak v utkání. Myslím, že třetí místo po podzimu ve velmi dobře obsazené II. lize je slušný výsledek,“ odvětil kouč Milan Klos.

FK Rakovník: Pavlíčková – Vajcová, Vedralová, Krobotová (46. Káňová), Lodeová (58. Brabcová Ad.) – Plzáková, Novotná (46. Andrová), Zelenková, Dubcová – Roubíková (58. Kieryková), Stránská.

ZDENĚK ANDR