K tréninkům na hřištích, ale i ve sportovní hale v Rakovníku se budou scházet čtyřikrát v týdnu a od 28. ledna absolvují i šestidenní soustředění ve Vrchlabí.

Karlovarský turnaj

Zpestřením přípravy bude start na kvalitně obsazeném Karlovarském turnaji, kterého se po odřeknutí účasti SK Klatovy z finančních důvodů celkem účastní osm týmů, z nichž tři hrají ČFL. První zápas na karlovarské umělé trávě třetí generace Rakovničtí sehrají již v neděli 13. ledna, kdy změří síly s předním celkem přeboru Karlovarského kraje DDM Stará Role.

Kádr

Oproti podzimu v mužstvu SKR k velkým změnám nedošlo. Budou v něm chybět jen Rencsok, který se vrátil na Slovensko, a Kapoun, jenž ukončil hostování z Tatranu Rakovník. „Kvůli pracovnímu zaneprázdnění však visí otazník nad dalším působení v našem týmu u Hertla, který dnes pracuje v Praze a bude asi mít problémy s účastí na trénincích, a Pekárny. Nevíme také, zda budeme moci počítat s Majerem, který chce za nás dále hrát, ale má problémy s třísly. Během příštích dvou týdnů se rozhodne, jestli půjde na operaci. Naopak do zimní přípravy jsme stáhli hráče, kteří byli na hostování. Konkrétně se jedná o Stuchla a Krejzu, jež na podzim nosili dres Tatranu Rakovník, Johna a Setničku, kteří hráli za FC Jesenice, i Elsnice, který však má hostování v FK Kněževes až do konce června letošního roku. Z hostování v rakovnickém Tatranu se vrátil i Caban, ale ten uvažuje o pracovní stáži v Anglii, takže s ním asi moc počítat nemůžeme“, říká trenér rakovnického mužstva Radim Suchánek.

Rakovničtí mají zájem, aby se do týmu vrátili i odchovanci SK, Razím, který je nyní hráčem Viktorie Plzeň, a Hnízdo, jemuž skončilo hostování v SK Hlavice, po podzimu suverénně vedoucím mužstvu divizní skupiny C. S oběma hráči se jedná. Hnízdo by ale chtěl v Hlavici pokračovat i na jaře. Nelehká jednání jsou také s Razímem, který prý dokonce uvažuje i o tom, že s fotbalem skončí, což by při jeho mládí byla určitě škoda.
Jednání se vedou i s několika hráči z klubů v rakovnickém regionu, ale zatím není nic dohodnuto.