SK Rakovník – FC Hořovicko 4:3 (1:2)

Rakovník začal náporem z kterého vznikly tři fauly soupeře před šestnáctkou ale přímé střely skončili vedle. Hořovicko odpovědělo stejným způsobem dvakrát. V sedmé minutě se z křídla prosadil Válek nacentroval, Špička míč přizvedl ke zcela volnému Sixtovi, ale ten hlavou poloprázdnou branku přestřelil. Staré pravidlo nedáš dostaneš zafungoval za pár vteřin na druhé straně. Pelikán se prosadil ve hře jeden na jednoho prudce odcentroval do malého vápna a tam Špička volejem trefil vlastní branku – 0:1. Domácí přesto dál pokračovali v kvalitní hře dopředu. Špička mohl svoji chybu napravit ale z jeho slabší nohy šla střela těsně vedle Ze tlaku vznikali rohy. Po jednom z nich Válkovu hlavičku reflexivně brankař Křikava vyrazil před sebe ale domácí dorážku zaspali. Vyrovnání přinesl až další roh Kocha ve 26. minutě. Sixta si naběhl do svého prostoru a srovnal – 1:1. Hosty měl vést za vítězstvím kapitán mužstva Vokáč, o kterého mají zájem prvoligový skauti, ale ke své hře se vůbec nedostal, protože byl perfektně přikrytý výborným Ruprechtem. Do konce poločasu padla ještě jedna branka. Ve 40. minutě hostující Souček odzbrojil domácího stopera Hamouze, který otálel s odkopem prošel do pokutového území a mazácky přes padající obránce Vorla a Vorlába a do protipohybu brankáře strhl vedení na stranu hostí – 1:2.

Dokonalý zvrat v utkání


Bojovné srdce Rakovníka se ukázalo ve druhém poločasu. Dokonalý obrat vzal na sebe kapitán mužstva Černý. U postraní čáry udělal tři soupeře a přesným centrem našel své dvojče Špičku, který odčinil vlastence a hlavičkou vyrovnal na 2:2. To ale nebylo vše. V 60. minutě střídající Krejčí se protáhl u brankové čáry z druhé strany a zpětnou přihrávkou našel Černého, který míč ještě pustil na nabíhajícího Kocha a Křikava neměl šanci – 3:2. Za minutu bylo ještě veseleji. Přesný pas Sixty našel rozběhnutého Černého a ten podél brankáře navýšil vedení 4:2. Hořovicko od té doby vsadilo vše na jednu kartu a tlačilo se do útoku. Rakovník dlouho odolával tlaku soupeře. Dvakrát zbytečnými chybami nabídl soupeři skórování, ale ten svoje šance nevyužil. Kontaktní branku zařídil v 78. minutě Souček po spolupráci s Hrdličkou 4:3. V nastavení ten samý hráč mohl i vyrovnat, ale po odraženém míči z 20. metrů trefil pouze tyč. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Fejfara vytrysklo nadšení na domácí lavičce z perně vydřené výhry.

Branky: Sixta, Špička, Koch, Černý – vlastní, 2 Souček
SK Rakovník: J. Folkman – Makarský (16. Kučera), Hamouz, Vorel, Volráb - Špička, Ruprecht, Koch, Sixta (79. O. Folkman) –Válek (58. Krejčí), Černý.
Trenér: Koch
Asistent: Trešl

AUTOR: Bedřich Koch