„Tohle bude asi nejzásadnější bod valné hromady. Nechceme, aby se do budoucna opakovalo, že kvůli procesním nedostatkům nebudou někteří zástupci klubů vpuštěni do jednání. Proto je třeba stanovy trochu upravit, protože volit se bude už za rok,“ připomíná místopředseda OFS Rakovník Josef Váňa.

Už před valnou hromadou vydal výkonný výbor jménem předsedy OFS Rakovník Libora Zemana zprávu o stavu rozvoje fotbalu a činnosti na Rakovnicku. Ve většině bodů je celkem pochopitelně pozitivní. Mládežnické výběry sice nevyhrávaly turnaje, ale pod vedením krajského hlavního kouče mládeže (GTM) Petra Vecky poctivě osazovalo všechny turnaje kluků i dívek a proti lidnatějším okresům si nevedlo zle.

Výkonný výbor si pochvaluje i spolupráci s novým partnerem svazu HB Klinika, který zakoupil 25 dresů rozhodčím a všem hráčům spadajícím pod OFS Rakovník garantuje dvacetiprocentní slevu na vyšetření na své klinice.

Rakovnický okres jako jediný v kraji poctivě natáčí přes platformu sportvideo.cz všechny zápasy okresního přeboru, jednoduchou aplikací střihne nejdůležitější momenty a ty pak vyhodnocuje. Pomoci to může třeba disciplinárce, která takto už třikrát upustila od potrestání hráčů. Navíc mít některé opravdu krásné góly zdokumentovány stojí za podívání, čehož využívá ve spolupráci se svazem také redakce Deníku.

V jednotlivých komisích změny nenastaly, pouze v STK musel kvůli časovému vytížení skončit Milan Vyhnanovský, jehož v čele komise nahradil Jan Beneš.

Co se týče sportovního hodnocení roku, pozitivem byla záchrana SK Rakovník v I. A třídě a jeho podzimní výkony, které ho dostaly do hry o postup do krajského přeboru. Negativy jsou sestupy několika mužstev z A i B třídy, ale díky tomu se zase okresní soutěže mohly vrátit do dřívějšího formátu tří úrovní a hlavně se zkvalitnily.

Co je alarmující, to jsou dva okamžiky, kdy šlo aktérům zápasů v kritických chvílích o život. Výkonný výbor proto apeluje na všechny zejména hráče, aby si udělali čas a navštívili preventivně kardiologa nebo svého obvodního lékaře. Aby měli větší jistotu, že je fotbalové vypětí neohrozí. „Jsme velice rádi, že se oba muže podařilo zachránit a těm, kteří jim pomohli, ještě jednou děkujeme a pozvali jsme je i na Valnou hromadu, kde bychom jim chtěli poděkovat osobně,“ dodal Libor Zeman za výkonný výbor OFS.

Josef Váňa připojil, že krajská komise rozhodčích, jejímž je členem, vážně uvažuje o kurzu pro rozhodčí, kteří by v kritických momentech přesně věděli, jak postiženému poskytnout první pomoc.