Zde se sešli zástupci oddílů, aby si od předsedy a členů výkonného výboru vyslechli novinky pro soutěžní ročník 2014/2015, ale hlavně aby se seznámili s losovacími čísly svých i jiných oddílů.

Úvodní slovo si vzal předseda svazu Jaroslav Kraus. Zanedlouho se dostal k problému, který neřeší pouze Rakovnicko, ale většina okresů. Počet přihlášených družstev do nastávajícího ročníku klesl na 38. Logické je, že pokud bude v dalších letech týmů ubývat, bude se muset redukovat II., III. i IV. třída.

„Pokud by klesl počet družstev na 36, ve II. třídě by zůstalo 14 týmů, ale ve III. by jich bylo 12 a ve IV. dokonce 10. Kdyby přihlásilo soutěž jen 35 mančaftů, hrála by dvojka i trojka s dvanácti týmy, čtyřka pak s jedenácti," vysvětloval Kraus všem přítomným.

Moc hezké vyhlídky to nejsou, ale neházejme flintu do žita, nyní jsou II. i III. třída o čtrnácti družstvech, IV. třída o deseti. Další slovo dostal místopředseda Robert Hamouz, který vypíchl důležité novinky a změny. V první řadě je to zavedení pokutových kopů při nerozhodném výsledku. Měli jste možnost vidět tuto novinku už např. v Plzeňském kraji, ale postupně ji přijímá více okresů.

Platí to samozřejmě pro všechny kategorie dospělých i mládeže. „Když skončí utkání např. 1:1, vybere každý tým 5 hráčů, kteří budou kopat penalty. Tím pádem vítěz pokutových kopů získává další bod, do tabulky se mu započtou body dva a poraženému jeden bod za remízu. Pro diváky by to mohlo být atraktivnější," uvedl na pravou míru Hamouz.

Svaz je dokonce ochoten zavést veteránskou ligu, pokud ovšem bude zájem ze strany pěti a více družstev. Hrálo by se na malé branky, polovinu hřiště, v počtu 6+1, bez ofsajdů, 2x30 minut. Hráči musí být starší čtyřiceti let a být členy FAČRu, nemusí mít ale průkaz, stačí, když budou napsáni na soupisce.

Prostor k diskusi téměř nikdo nevyužil, všichni souhlasili s přidělenými losovacími čísly. Závěrem následovalo občerstvení.
Rozlosování všech soutěží vám budeme postupně zveřejňovat. Nabízíme vám první kolo II. třídy, které začíná 23. srpna.

II. třída: 23. srpna 17:00: Oh. Městečko – FC Jesenice, PO Olešná – ČL Kolešovice, So. Sýkořice – FK Kněževes, So. Janov – FK Hředle, SK Pavlíkov – Sp. Lužná. 24. srpna 10:00 FC 05 Zavidov B – SK Senomaty, 17:00 SK Lišany – SK Lány.