V kategorii mužů se po téměř jedenáctihodinovém maratónu stal vítězem nováček s názvem FC NámSeNechce. Výběr fotbalistů z Rakovnicka, především okresního Sokolu Mšec (v sestavě Tomeš, Kedroň, Najer, Petrus, Vajnar, Matějka, Wittmayer, Frolík, Neužil) ve dramatickém finále přestřílel velké domácí překvapení Los Diablos 5:4 a minimálně na rok se může radovat ze zisku putovního poháru.

Třetí místo poté vybojovali na úkor „bramborových“ Ledčic liběchovští Libe City. Doprovodný Atletico Cup, pro nepostupující ze skupin, ovládlo Dělostřelectvo Jejího Veličenstva před Byšickou Lokomotivou.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Petr Neužil (FC NámSeNechce), jenž si připsal šestnáct branek a zároveň se spolu s Ondřejem Multrusem z rokycanských Kladrub stali nejlepšími střelci turnaje. Cenu pro osobnost turnaje si z rukou představitelů pořádajícího FC Mělník Romana Dombaie a Hany Lumpeové odnesl obětavý domácí činovník Vladimír Chlasták. Nejmladším hráčem byl teprve dvanáctiletý Štěpán Bína (Z Bohnic).

Úspěchům výše zmíněným ovšem předcházel náročný program. Startovní pole čítající 22 týmů bylo rozděleno do šesti skupin, odkud při proměnlivém počasí polovina postupovala do osmifinálových skupin, ze kterých vzešla osmička nejlepších do následné vyřazovací části.

„Polovina týmu byla ze Sokolu Mšec a druhá polovina z jiných týmů, všichni se ale dobře známe, i přes to ale ta sehranost nebyla dokonalá. První zápas jsme se spíše sehrávali a taky asi ještě ze sebe dostávali zbytky alkoholu z minulého večera. Ve druhém už to bylo mnohem lepší, a pak už se to asi jen zlepšovalo. Když jsme tam přijeli, doufali jsme alespoň v postup ze skupiny. To jsme splnili a šli dál, osmifinálovou skupinu jsme taky vyhráli, a tak jsme si začali věřit ještě víc.

Mnohdy jsme měli i štěstí, ale to ke sportu patří. A zakončili jsme to, myslím, že parádním finálem, kde se hrál krásný fotbal nahoru dolu, padaly pěkný branky a bylo to drama až do konce. Počasí se taky moc povedlo a organizace byla vynikající. Prostě super turnaj,“ neskrýval nadšení brankář vítězů Jiří Tomeš.

Výsledky FC NámSeNechce ze skupiny:
FC Chloumek - FC NámSeNechce 1:6, FC NámSeNechce - Muchachos 4:2, Happy Guyz - FC NámSeNechce 1:4. Osmifinálová skupina: Klub Ledčice - FC NámSeNechce 2:4, FC NámSeNechce - Všejany 3:3. Čtvrtfinále: FC NámSeNechce - Vraňanská Elita 8:1. Semifinále: FC NámSeNechce - Klub Ledčice 5:1. Finále: FC NámSeNechce - Los Diablos 5:4.

MARTIN BOUŠKA