Sparta Lužná - TJ Zbraslav 1:2 (1:2)
V posledním přípravném zápase před zahájením I. B třídy přivítali luženští sparťané na svém skvěle připraveném hřišti jednoho z účastníků I A. třídy pražského přeboru. Hosté začali s přehledem a v 10. minutě po nešťastném posunutí hlavou od stopera Mezeie vedli 0:1, když vyběhnutý Doubrava neměl žádnou šanci něco udělat. Ale ani obrana Pražanů nehrála bez chyb a po ruce v 15. minutě při rohovém kopu Lukeš ze značky penalty vyrovnal – 1:1. Luženský gólman Doubrava měl v dalších minutách hned dvě možnosti ukázat, co v něm dříme. Ve 33. minutě sice jen očima vytlačil nebezpečnou ránu na břevno, ale v dalších sedmi minutách předvedl dva zákroky odměněné potleskem. Sparta nakonec nabídla Zbraslavským gólovou šanci sama. V 45. minutě nechala prostor pro útočníka, který z otočky v klidu zacílil střelu k tyči – 1:2.

Druhý poločas měl nadějný začátek ve 48. minutě, kdy z pěti metrů vystřelil Zoch, ale těsně minul. Pak na dlouhé minuty upadlo utkání do bezzubých akcí mezi vápny. Až v poslední desetiminutovce se domácí rozhodli něco změnit. V 81. minutě vybojoval Kameník míč pro Šnajdra, který však na malém vápně zbrkle vystřelil vysoko nad a stejně se mu vedlo i v 85. minutě, kdy už mířil blíže k tyči, ale přesto jen do zámezí.
„Bylo to dobré utkání s dobrým soupeřem. Týden před prvním mistrovským utkáním se ukázali domácí v docela dobrém světle. Na to, že jsme hráli se soupeřem, který hraje vyšší soutěž a chybělo nám několik hráčů ze základu, tak výsledek ani hra nebyla špatná. V sobotu proti Královu Dvoru to už ale bude jiná káva. Je potřeba také dát nějaké góly ze hry,“ soudí sportovní manažer Lužné Rudolf Kulhánek.

Lužná: Doubrava - Staněk, Mezei, Chládek, Pešek - Ambrůžek, Falbr, Zoch, Fronk - Šnajdr, Lukeš, hokejově střídali: Kameník, Volráb a Bičík. Trenér: Tomáš Pavlíček.


FK Kněževes – TJ Zbraslav 1:2 (0:2)
Shodou okolnostíse v pátek se Zbraslaví střetli také v Kněževsi. Tam utkání skončilo shodně 1:2 ve prospěch hostí. Ve 20. minutě kopala Zbraslav přímý kop z pravé strany, míč doplachtil až do vápna, kde si brankář s obranou dávali tak dlouho přednost, až jeden z hostí pohodlně zamířil do sítě. O čtvrt hodiny později přidali Zbraslavští druhou branku, když po rychlém útoku nechali domácí volného střelce, a ten po krátkém sólu zasadil druhý zářez. Kněževes uspěla až pět minut před přestávkou, kdy si Zbraslav zahrála malou domů, brankář chytil míč do rukou, na vkus rozhodčího ho držel příliš dlouho a sudí jako trest nařídil nepřímý kop. Ten Vrábík poslal na levačku Plačkovi, který zamířil přesně – 1:2.

Kněževes: Krabec – Polák, Vrábík, Elsnic, Hrubý – Gonda, Králička, Zuska, Kovačík – Plaček, Kopřiva, střídali: Krob a T. Janota. Trenér: Richard Krabec.