Hned ve 4. minutě po centru Výborného zahodil jasnou gólovku Kudela. A najednou ticho po pěšině – po té fotbalové. Nuda. Až za dalších dvacet minut se postarali o nedorozumění Zach s Weisem a Mžourek mohl projít do vápna, ve kterém do něj brankář domácích strčil. Nařízený pokutový kop proměnil Kaválek.

Po změně stran se o rozruch v domácí obraně, která byla o dost méně zaměstnaná než hostující, postaral Ducár, který nejdřív minul, ale ve své druhé šanci to udělal mazácky a zvýšil na 2:0.

Dlouho ale hosté neslavili, protože po přímém volném kopu Křivánka si s hlavičkou poradil Vecka. Ten samý hráč pak ještě srovnal nohou, když dorážel odražený míč od tyče, kam ho nasměroval L. Mrázek – 2:2.

Poslední jmenovaný se s bratrem, který proti němu nastoupil poprvé v životě, moc nepotkával. I když šrám ze třetí minuty byl nechtěný, něco na památku si strašecký Honza odnesl.

„S bráchou jsme se potkali asi ve třetí minutě a mám jeho špunty na nártu (smích), ale bylo to nechtěné, takže pohoda. Myslím, že remíza je spravedlivá, Tatran byl častěji na balonu a my hráli na brejky, škoda, že jsme neudrželi vedení, ale i tak je bod z venku dobrý," prozradil po utkání jeden mladší Honza.

Derby skončilo předpovídanou remízou, i Libor Šíma nám v sobotu před utkání prozradil, že jeho tým doma neprohraje a Nové Strašecí naopak nechtělo prohrát po třech zápase zrovna na Tatraně. Ovšem diváků jsme čekali víc, 230 je dost nízké číslo. Hlavní však je, že zápas probíhal v poklidu a nikdo si neodnesl červenou kartu.

Hodnocení trenérů:

Libor Šíma: S bodem spokojený nejsem, měli jsme si doma nechat všechny tři. Vzhledem k vývoji zápasu jsem ale rád, že máme alespoň plichtu, protože v takové soutěži i s takovým soupeřem není jednoduché stav 2:0 dohánět. Na druhou stranu, kdyby dal Maty Kudela hned v úvodu stoprocentní šanci, zápas by se vyvíjel určitě jinak. Jenže pak se stalo přesně to, že hosté jsou ve vedení a my doháníme. Říkal jsem, že neprohrajeme, což se splnilo, ale míč jsme drželi mnohem častěji. I střel jsme měli o dost víc. Nevím, koho bych vypíchl, spíš chci za druhý poločas pochválit všechny jako kolektiv, protože to dotažení bylo důležité. Zápas byl zdravě vyhecovaný, akorát mě mrzí, že hostujících fanoušků přišlo víc, než našich…

Radim Suchánek: Před zápasem bych bod bral, ale takto s odstupem času jsem z toho trochu rozpolcený. 2:0 jsme vedli a měli jsme to udržet. Dostali jsme góly ze dvou standardek, to jsme si nepohlídali. Nakonec je remíza asi spravedlivá. Nepodali jsme tak kvalitní výkon, jako bychom mohli. V určitých fázích zápasu jsme byli pasivní, nemyslím bojovností, ale  v herních situacích, což nebylo záměrem. Jsem rád, že tento derby zápas proběhl bez záludností a měl klidnou a zdravou atmosféru. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, asi to bude Ján Ducár, dal krásný gól a mimo to udělal kus práce. Pochvalu zaslouží i Martin Havel, který na pozici stopera odevzdal dobrý výkon, krizové situace řešil s přehledem.

Tatran Rakovník: Zach – Čermák (70. L. Beneš), Vecka, Weis, Výborný (85. Marc) – P. Kučera, J. Konopásek, L. Mrázek, Křivánek – Gögh – Kudela. Trenér: Libor Šíma.

Nové Strašecí: Kut – Bláha, Havel, Duchoň, Kapek (85. Zázvorka) – Ducár, J. Mrázek, Kaválek, Vašák – Hanzl, Mžourek. Trenér: Radim Suchánek.