FK Chmel Mutějovice – TJ Unhošť  4:3 (2:1)

Velmi obtížný terén prověřil odolnost a herní um obou mužstev. Po zemi hrané míče se často doslova utopily ve vodních lagunách, ani přihrávky vzduchem se díky silnému větru s valným úspěchem nepotkávaly.

Přesto obě mužstva přistoupila k utkání s velkým nasazením a navzdory terénu a klimatickým podmínkám předváděla rychlý a bojovný fotbal. První změnu skóre přinesla 21. minuta. Po křídle unikl Černý, z těžké pozice odcentroval do vápna a dezorientovaný hostující obránce hlavičkoval za záda vlastního brankáře – 1:0.

Pět minut před poločasovou přestávkou se individuálně přes dva hostující hráče prosadil Staněk, našel Majbu a ten podél vyběhnuvšího gólmana poslal chmelaře do dvoubrankového vedení – 2:0. Radost domácích však netrvala dlouho. Hosté zahrávali rohový kop, míč propadl do velkého vápna a Blecha pohotovou střelou snížil na poločasových 2:1.

Úvod druhého poločasu opět vyšel domácím, na centrovaný míč nejvýše vyskočil Frühauf a pěknou hlavou s odrazem o zem domácí opět Unhošti odskočili – 3:1. Jakkoli se dvoubrankový náskok mohl pro chmelaře zdát dostatečným, opak byl pravdou. Hostům stačilo pouhých pár vteřin, ale opravdu jen vteřin, aby srovnali stav utkání. V 75. minutě po centru do vápna se nejlépe zorientoval Blecha a snížil na 3:2.

Ihned po rozehrávce se k míči dostal Korpa a své sólo po levém křídle zakončil střelou podél gólmana – 3:3. Domácí však boj o důležité tři body nevzdávali a jejich snaha byla po zásluze korunována po centru M. Kapouna druhou přesnou hlavičkou vysokého Frühaufa – 4:1.

Tento hráč měl v závěrečných minutách utkání ještě příležitost k dovršení hattricku, ale v tutové pozici bohužel vysoko přestřelil. A tak diváci, kteří si našli v neděli cestu do Mutějovic (a mnozí až z Rakovníka, Nového Strašecí, ale i z okolí karlovarky), byli nakonec spokojeni, i přes silný a chladný vítr, mokré boty a určitě i promrzlé ruce, byli po zásluze odměněni.

Mutějovice: Melč –  Koláček – Kapoun M., Křikava, Kapoun L.  –   Lupák, Roubík L, Majba, Staněk (85. Sajner)  –   Černý,  Frühauf. Trenér Milan Staněk.

E. DUŠKOVÁ, B. JOGLOVÁ