Z prvního finále měla Olympie náskok 3:1. Byla jasně lepší než domácí Jesenice a evidentně zvítězily zkušenosti nad mládím. Druhé kolo už tak pěkný fotbal nenabídlo.

První gól padl už ve druhé minutě a pak celý poločas pršelo. Po centru Kokšála zakončil nadvakrát Eck a bylo to 1:0. Kombinací k vidění moc nebylo. Za to děvčata, fanynky (v podstatě futsalistky Olympie Rakovník), ty byly slyšet na celé kolo.

Běžela zhruba 25. minuta a bylo srovnáno. Musím říct, že to bylo po pěkné přímočaré akci. Do poločasu se už nic zajímavého nestalo, ale rozesmála mě hláška přítomného diváka, který směrem na ligového a v podstatě v zápase bezchybného rozhodčího Pavla Vlasjuka v žertu zařval: „Půjdeš do potoka, koukej to pískat," a z druhé strany zábradlí se ozvalo: „tady potok není," odpověď byla jasná: „tak půjde do louže."

Poločasová přestávka jakoby přeměnila déšť ve slunečno. Opravdu začalo být příjemně, ale branku už jsme neviděli. Remíza 1:1 domácím stačila, Jesenice na obrácení skóre už páru neměla, a tak konečný hvizd sudího znamenal rakovnické vítězství.

Olympie dokázala porazit čtyři týmy nejvyšší okresní soutěže, i když sama hraje jen III. třídu. Přes Oráčov, Lužnou, Pavlíkov i Jesenici se dostala zase na nejvyšší vrchol, kde byla i před čtyřmi lety. Putovní pohár, který měli ještě donedávna fotbalisté Olešné, vyzvedl nad hlavu jako první kapitán Martin Kokšál.

„Joooooo, Olympieeee," řvali všichni, kdo má v srdci zelenou a černou. Jeseničtí zklamaní být nemohli, dostali se do finále a už jen to může být pro hráče, kteří se zachraňují ve II. třídě, úspěch. Ostudu neudělali, chovali se korektně.

Velkou radost mělo pochopitelně i rakovnické vedení, trenér Jan Bechyně a předseda Jaromír Štefan se vyjádřili jednohlasně: „Jsme moc rádi, že se nám podařilo pohár vyhrát. Když hrajeme třetí třídu, tak jsme mohly alespoň tady změřit síly s mančafty II. třídy a všechny čtyři soupeře jsme porazili. Myslím, že někteří naši starší hráči toto už zažít nemusí, a tak jsme si radosti a oslavy opravdu užili."

Každý vítěz okresu se může dobrovolně přihlásit na podzim do poháru SKFS, třeba Olešná vloni této možnosti využila, ale Rakovník ještě váhá…

„Zatím nevím, jestli pohár přihlásíme, protože v roce 2009, když jsme okresní pohár vyhráli, ten středočeský jsme nepřihlásili a nakonec jsme se účastnili dál jen okresního poháru. Jenže na první zápas do Oráčova jsme se ani nesešli, a tak jsme hned v prvním kole prohráli kontumačně 3:0. Tak, kdo ví, co bude na podzim a kolik nás bude…" sdělil ještě perličku Štefan.

ČÍSLO DNE - 4: V roce 2009 získala Olympie Rakovník okresní pohár. Letos je to přesně čtyři roky, co ho získala podruhé. Kdyby se utkání hrálo o dva dny dříve, bylo by to na den přesně. Dne 27. května 2009 vyhrála Olympie na hřišti SK Rakovník nad Lužnou. Když se koukneme na sestavu z toho roku a porovnáme ji s tou středeční, uvidíme jen tři stejná jména – Křováček, Kalfiřt a Koch. Tito tři hráči zažili velkou slávu už dvakrát.

Ol. Rakovník: Řezníček – Koch (46. Beneš), Špimr (50- Cír), Němec, Křováček – Kalfiřt, Kolář, Kokšál, Topinka (32. Šipoš) – Eck, Plánička. Trenér Jan Bechyně.

Jesenice: Kalaj – Altman, J. John, P. John, Synek – Casas, Brda, Kotek, Pacourek – Mutínský, Marek. Trenér Pavel Altman.