Nové Strašecí – Krupka 2:0 (1:0)

První čtvrthodina zápasu ukázala, jak asi bude zbývající minutáž vypadat. Hra nabídla nesčetně soubojů, k čemuž přispěl i hlavní rozhodčí, který byl možná chvílemi na hokeji, ale o to mělo utkání větší grády. Taková anglická liga… Celý první poločas se domácí drželi převážně na polovině soupeře a náznaky se dostávali do šancí.

Počasí bylo přímo parádní a spousta hráčů nastoupila v krátkých rukávech. V dresu Nového Strašecí se objevilo od podzimu šest nových jmen. Pět z nich nastoupilo v základní sestavě. Střední záložník Flachbart dostal dokonce pásku.

Zkušenosti na to určitě má, přehled taky, hrál chytře. Možná mu ale tolik nesluší hlasité sténání při každém kontaktu. Druhým nováčkem přímo vedle něj byl Abraham. V obraně to řídil z pozice stopera Obermajer a na beku měl Palka. Pravou zálohu oběhal obětavý Hájek. Do hry se ve druhém poločase dostala i poslední posila, a to vysoký Bodeček.

Bohudík domácí mohli odcházet do kabin za jednobrankového vedení, i když šancí na branky měli poměrně víc. Po sporném souboji na půli hřiště podnikli Strašečtí brejk, na jehož konci byl Flachbart, zkušeně zatáhl míč do vápna, kde už byl jasně faulován a sám pak z penalty poslal svůj tým do vedení – 1:0.

Druhé dějství bylo víc vyrovnané, někteří hráči byli značně vyšťavení po několika desítkách výskoků, soubojů na zemi i tělo na tělo. Hosté měli kolem 60. minuty velkou tutovku, kdy míč letěl křížem před branku, ale Kut včasným výběhem vše zachránil.

„Tohle byl asi rozhodující moment zápasu. Krupka byla nepříjemná a zdravě agresivní, kdybychom z tohoto dostali gól, mohl zápas skončit klidně remízou," popisuje svoje pocity během zápasu kouč Eck, pro kterého to byla na lavici divize premiéra, ale také velká výzva. Nakonec i on mohl být klidný.

Do hry poslal sotva doléčeného Ducára, který šikovně narazil Mrázkovi. Posledně jmenovaný ani na vteřinu nezaváhal, a i když měl možnost míč sklepnout ještě do stran na nabíhající spoluhráče, chytře obstřelil gólmana rohlíčkem – 2:0.

„Tenhle moment byl důležitý ještě víc, protože po brance Honzy se mužstvo uklidnilo a zbytek zápasu si pohlídalo, byli jsme lepší a výhra 2:0 je dle mého spravedlivá," řekl Eck ke gólové situaci.

V 90. minutě chtěl ještě Mrázek přistrčit míč kolmicí na Ducára a oplatit mu asistenci, to se dokonce povedlo a míč skončil v síti, bohužel Ducár byl asi půl metru v ofsajdu. I tak vypukla po zápase velká domácí radost a euforie, protože první úkol je splněn. Teď čeká na Strašecké derby na Kladně.

„Já jsem určitě spokojený, cíl jsme splnili. Tři body v prvním kole jsou pro nás moc důležité a já jsem opravdu rád, že jsme to zvládli. Krupka byla docela těžkým soupeřem, hrála agresivně, ale v rámci pravidel. Podařilo se nám ji přetlačit. Výsledek odpovídá předvedené hře a jak už jsem říkal, důležitý moment utkání nám chytil Kut a pak nás brankou uklidnil Mrázek. Musíme jít od zápasu k zápasu a pořád naplno makat," zhodnotil první představení svého týmu Eck.

Nové Strašecí: Petr Kut, Lukáš Palko, Petr Duchoň, Miroslav Obermajer, Martin Mžourek, Jakub Hájek, Jan Flachbart, Martin Abraham (62. Jan Volf), Marek Vašák (75. Ján Ducár), Marek Hartman (59. Lukáš Bodeček), Jan Mrázek (91. Jan Paluba).