Co je vlastně fotbalgolf ? Jde o mladý, dynamicky rozvíjející se sport určený pro všechny věkové kategorie, od dětí, přes dospělé až po seniory. Hraje se na hřišti podobném golfu, které má 18 jamek, ve vzdálenosti 25 - 200 metrů od výkopiště, zahrnující přírodní či umělé překážky, podobné třeba minigolfu. Hráči se snaží na co nejméně dotyků (kopů) dostat fotbalový míč do jamky o průměru 55-65 cm.

Historie fotbalgolfu v ČR začala na podzim 2013, kdy byla založena fotbalgolfová asociace ČFGA, která se stala členem světové asociace WFGA.

Letos se bude hrát 9. ročník České fotbalgolfové ligy, který zahrnuje 26 bodovaných turnajů, konaných na jedenácti certifikovaných hřištích po celé České republice. Navíc se hráči mohou zúčastnit i světové fotbalgolfové soutěže, která čítá osm otevřených mistrovství jednotlivých pořadatelských zemí.

Do obou soutěží i letos zasáhnou hráči FG Atlantic Rakovník, kteří mají své domovské prostředí ve Fotbalparku Pavlíkov.

V loňském roce dosáhli hráči Atlanticu několika pozoruhodných úspěchů. Hned první turnaj na domácí půdě v Pavlíkově ovládl Josef Šnídl, do desítky se ještě vměstnal Radek Semerád. Ve dvojicích Josef Šnídl spolu s plzeňským Hrbáčkem skončil druhý a z čistě pavlíkovských dvojic se dařilo Miloslavu a Janu Doležalovým, kteří skončili na 6. místě. V kategorii dětí skončil druhý Vojta Šnídl.

Na druhém turnaji v Liberci zachraňoval čest Atlanticu vítězstvím v kategorii dětí Vojta Šnídl. Z mužů se nejlépe umístil Miloslav Doležal na 17. místě, z žen Jana Šnídlová (desátá) a ve dvojicích byli Josef Šnídl s Radkem Semerádem čtvrtí.

Třetí kolo v Nebeské Rybné zastihlo z mužů v nejlepší formě Radka Semeráda, který skončil sedmý. Druhý mezi dětmi skončil Filip Šnídl, mezi ženami šestá Jana Šnídlová a ve dvojicích zazářili sourozenci Vojta a Filip Šnídlovi, kteří skončili na stříbrné příčce.

Čtvrtý turnaj v Litomyšli skončil velkým úspěchem Josefa Šnídla, jenž ho celý ovládl. V desítce jej na 8. místě doplnil Milan Berecz. Ve dvojicích vybojovali 5. místo Milan Berecz s Petrem Šnídlem a mezi dětmi byl druhý Vojta Šnídl.

Hluboká nad Vltavou a páté ligové kolo. Mezi muži skončil nejlépe Josef Šnídl na 6. místě, mezi ženami taktéž 6. Jana Šnídlová a Vojta Šnídl mezi dětmi druhý. Ve dvojicích skončili Josef Šnídl s plzeňským Holým druzí.

Na 6. kolo zamířili hráči do Klatov, kde se Atlanticu nedařilo podle představ. Mezi muži byl nejvýše na 13. místě Miloslav Doležal, mezi dětmi druhý Vojta Šnídl a ve dvojicích se do desítky vešli na osmí Josef Šnídl s Radkem Semerádem a desátí Miloslav a Jan Doležalovi.

Sedmé kolo se konalo v Praze a hned dvakrát stáli hráči Atlanticu na stupních vítězů. Mezi muži skončil třetí Josef Šnídl , Radek Semerád sedmý. A na nejvyšší příčku dosáhli ve dvojicích František Novák s Filipem Šnídlem.

Do Rybí se soupeři sjeli na 8. kolo. Mezi muži uzavírali nejlepší desítku: na devátém místě František Novák a hned za ním Josef Šnídl. Ve dvojicích nejvýše Roman Němeček s Miloslavem Doležalem na 12. místě.

Poslední kolo na Dymníku se mužům moc nevydařilo, když nejlepší Jan Hájek skončil osmnáctý. Ve dvojicích vybojovali 4. místo Milan Berecz se Slavomírem Kudláčkem a sedmé Jan a Miloslav Doležalovi. Mezi dětmi exceloval Vojta Šnídl, který vyhrál.

V celkovém pořadí ročníku skončil hráči Atlanticu takto: Josef Šnídl na 4. místě, Radek Semerád 17., Filip Šnídl 23., Milan Berecz 25., Jan Hájek 27., František Novák 28. , Miloslav Doležal 32., Petr 3nídl 33., Slavomír Kudláček 46., Vojta Šnídl 71., Roman Němeček 78., Jan Doležal 85., Jerzy Kubeczka 93.

Mezi ženami Jana Šnídlová 12. a Lenka Žemličková 26.

V kategorii dětí do 15ti let skončil Vojta Šnídl na 2. místě.

Dvojice: 10. Josef Šnídl, 15. Radek Semerád , 17. Filip Šnídl, 21. Milan Berecz, 22. Miloslav Doležal

Loni v červenci se na hřišti v Dymníku uskutečnilo MS ve fotbalgolfu. I zde hráči Atlanticu zanechali mezi 300 účastníky ze 17 zemí významnou stopu. Opět vynikal Josef Šnídl, který skončil na vynikajícím 5. místě, když o medaili přišel až v dodatečném rozstřelu. Společně s Miloslavem Doležalem obsadili 29. místo ve dvojicích.

MS se zúčastnili ještě Jan Hájek (105.), Radek Semerád (115.) a Miloslav Doležal (145.).