SK Rakovník – ČLU Beroun 0:0

Mančaft na úvodní kolo byl spíš oslabený, než posílený, tak těžko říct, zda jeden bod bere, či nikoliv. Celkový výkon nepůsobil ještě kdovíjak kompaktně, a i když v obraně udělali hráči dvě velké minely, nic je to nestálo a žádný gól nedostali. Na tom se dá stavět. Ovšem dopředu jakoby někdo chyběl… Finální nahrávky by se daly spočítat na prstech. Mladíkům SK nelze upřít bojovnost, ale zkušenosti někdy chybí, někomu i kvalita. Jediná posila v útoku, Jakub Jiránek z SK Lhota, nebyl skoro vidět.

Naproti tomu záskok za chybějící druhou posilu, Michala Beneše, se kterou se počítá na pozici stopera, zastal mladý Petr Kýzl vcelku dobře, i když měl štěstí, že jeho chybu soupeř nepotrestal. Svojí výškou si většinu soubojů pohlídal a míče odvracel.

Právě tato minela a první šance zápasu přišla až ve 
23. minutě, hostující útočník šel sám na Šimka, ale v poslední chvíli mu míč ukopl vracející se Hornof. O deset minut později vyhledal pěknou kolmicí Isteník Sklenku, ten ale místo přímočarého postupu do vápna zvolil kličku zpět, což ho zbrzdilo a nakonec míč i ztratil.

Následně odvrátili Berounští roh, který zpět na osamoceného Matese vrátil Sklenka, ale jeho dobrý pokus obránce na posledních chvíli zblokoval. Minutu před poločasem vytěsnil nebezpečnou střelu po přímáku na roh Šimek.

Po změně stran jakoby domácí opadli a dvacet minut se jen bránili. Jediný, kdo chtěl hrát, byl kapitán Severin. Od 65. minuty se hra zase vyrovnala a dvě šance měl Žďánský, pak i Pucholt, který si pěkně narazil se Severinem. Nic se mezi tyče nevešlo. Dva zákroky mimo branku absolvoval domácí brankář s úspěchem a na víc už asi nezbyla síla, proto skončilo utkání zřejmě spravedlivou remízou.

SK Rakovník: Šimek – Severin, Hornof, Kýzl, Mates – P. Tvrz, Sklenka, Pucholt, Žďánský – Isteník, Jiránek (61. Jirásek). Trenér Jiří Kučera.