SK Rakovník – SK Petrovice 5:1 (2:0)

Zápas ale nezačal pro domácí dobře. Už ve 4. minutě viděl za faul žlutou kartu stoper Jakub Kučera a ve 13. minutě musel být kvůli zranění střídán Setnička. Když krátce nato M. Schwendt po ideální přihrávce od Isteníka z malého vápna netrefil bránu, přinesl klid do rakovnických řad až ve 22. minutě Krejčí, který z velkého vápna poslal míč podél vyběhnuvšího petrovického gólmana Hejla do sítě – 1:0.

O čtyři minuty později mohli hosté vyrovnat, ale střela Štemberka ze sedmi kroků jen olízla břevno Doubravovy svatyně. A tak se skóre měnilo až ve 37. minutě, kdy Krejčí skluzem nasměroval přihrávku M. Schwendta k zadní tyči – 2:0. Zanedlouho poté měl Krejčí velkou příležitost uzavřít svůj čistý hattrick, ale z hranice pokutového území pálil vysoko nad. Naopak těsně před přestávkou ještě mohlo udeřit na druhé straně, ale Doubrava pádem pod nohy sebral merunu uniknuvšímu Bílkovi.

Do druhého poločasu vstoupili domácí náporem, ale Isteník a Sklenka své velmi dobré brankové příležitosti nevyužili. Důležitý moment duelu přišel po hodině hry, kdy Severin s Kučerou hlídali pomalý míč, aby se dokutálel do autu tak dlouho, až jej ve vápně získal Kicl. Kučera ve snaze zabránit  ohrožení své branky poslal útočníka hostů na zem a sudí Hůla nejen ukázal na značku pokutového kopu, ale ještě Kučerovi ukázal podruhé žlutou a vzápětí i červenou kartu.

Když O. Štemberk s velkou dávkou štěstí penaltu proměnil a snížil na 1:2, hostům narostla křídla. Jejich snahu však  v 70. minutě nemálo zmrazil Sklenka, jenž po přihrávce Krejčího zvýšil na 3:1. Když o čtyři minuty později si Z. Schwendt u rohového praporku pohrál s obráncem Fořtem a jeho parádní přihrávku zužitkoval gólově Krejčí, bylo o osudu zápasu rozhodnuto – 4:1.

Skóre pak mohl navýšit Isteník, jehož lob Hejl však za svá záda nepustil. Naopak v 79. minutě na projektil Sklenky už nedosáhl – 5:1. V 87. minutě stovka diváků zatleskala Z. Schwendtovi, jehož bombu z 20 metrů zastavilo břevno. V nastaveném čase měl ještě šanci korigovat skóre Štemberk, ale Doubrava si s jeho střelou poradil.

„Místo toho, abychom po změně stran navýšili své vedení, velkou chybou dáme hostům možnost, aby se vrátili do zápasu, a navíc ještě jdeme do desíti. Naštěstí jsme potom žádné drama nepřipustili a třemi brankami v početním oslabení vítězství nejen udrželi, ale ještě i navýšili. Takže nakonec spokojenost," řekl po střetnutí domácí trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Doubrava – Setnička (13. Liprt), Kučera, Severin, Vorel (84. Mates) – Z. Schwendt, Sklenka, M. Schwendt, Lupák – Krejčí, Isteník (81. Jirásek).

JAROSLAV MOKREJŠ