SK Rakovník – SK Slaný
1:1 (0:0)

Od začátku duelu se hrál svižný fotbal a oba týmy si vytvořily několik velmi dobrých brankových příležitostí, ale koncovka nebyla jejich silnou stránkou. U domácích mohli skórovat zejména Hink a Jirásek, kteří šli sami na slánského gólmana. Po přestávce získali územní převahu hosté. V 52. minutě jejich útočník v duchu přísloví „když nevíš, co s merunou, napal ji na bránu“ z rohu velkého vápna překvapil brankáře Lennera, který před brankovou čarou očekával centr, ale míč skončil pod jeho břevnem- 0:1. Slánský tlak pokračoval i nadále, ale domácí obrana už je do šancí nepustila. Naopak po hodině mohl brankové manko smazat Hink, který v pokutovém území soupeře lehce přešel přes dva protivníky, ale z penaltové značky trochu zbrkle pálil vysoko nad bránu. Poslední dvacetiminutovka byla ve znamení snahy domácích o vyrovnání. Usadili se na polovině hostů a sedm minut před koncem zápasu Jelínek hlavou nasměroval dalekonosný centr Závory do slánské sítě – 1:1.
„Slaný byl rozhodně těžším soupeřem než Hořovicko, které rovněž patří k velkým favoritům na postup a s nímž jsme před týdnem na jeho hřišti prohráli 2:3. Myslím si, že nerozhodný výsledek je spravedlivý. Kluky musím pochválit především za výkon v prvním poločase a poslední čtvrthodinu, kdy jsme už hráli vabank. Přeskupili jsme sestavu a vsadili na tři útočníky, což se nakonec vyplatilo. Opět však můžeme litovat, že jsme nedokázali zužitkovat několik velkých šancí. Ty ale měl i soupeř“, poznamenal rakovnický trenér Zdeněk Weis.
SK Rakovník: Lenner – Šika, Jiřík, Schwendt, Bělecký (80. Jelínek) – Kinter, Weis, Tvrz, Jirásek (60. Ruprecht) – Koloc (25. Závora), Hink. Trenéři: Zdeněk Weis a Zdeněk Brabec.

JAROSLAV MOKREJŠ