Stejně tak jako loni byli nejsilnější hráči 3. ZŠ Rakovník.

Letos nehráli účastnící na přírodní trávě, nýbrž na umělce, což byla jedna z věcí, která se hráčům moc nelíbila. Počasí také nebylo ideální, ale fotbalista musí přijmout všechno.

Školy byly rozděleny do čtyř skupin, kde hrál každý s každým a jen vítěz skupiny postoupil do dalších bojů. Skupiny A a B se hrály od rána a po jejich skončení hrály školy skupin C a D. Vítězové se utkali během poledne a samotné finále skončilo ve 14 hodin.

Vítězové z 3. ZŠ byli povětšinou hráči divizního týmu SK Rakovník, na kterých byla zkušenost z vyšší soutěže znát a menší problém měli pouze s překvapivě bojovnou Lubnou, která dobře bránila a nechala favority vsítit pouze dvě branky.

V dalším rakovnickém týmu, 2. ZŠ, se snažil dirigovat hru Tomáš Bystřický, hráč SK Rakovník, který na střídavý start působí také v ligovém Kladnu. Jenže jeho spoluhráči, vyjma Martina Cibulky, mu moc nepomohli, a tak se museli spokojit se třetím místem, které si vysloužili po posledním zápase s Čistou.

Nové Strašecí skončilo druhé a předvádělo celkem dobrý fotbal, většina lidí odhadovala na finále právě Strašecí s 3. ZŠ.

Výsledky skupina A: 3. ZŠ – Řevničov 11:2, 3. ZŠ – Lubná 2:0, 3. ZŠ – Křivoklát 7:0, Řevničov – Lubná 0:3, Řevničov – Křivoklát 3:6, Lubná – Křivoklát 8:0.

Skupina B: 2. ZŠ – Slabce 2:1, 2. ZŠ – Kolešovice 4:1, 2. ZŠ – Mutějovice 3:0, Slabce – Kolešovice 3:0, Slabce – Mutějovice 3:2, Kolešovice – Mutějovice 1:1.

Skupina C: N. Strašecí – Jesenice 4:2, Strašecí – Šanov 8:0, Strašecí – GZWR 2:1, Jesenice – Šanov 3:0, Jesenice – GZWR 1:2, Šanov – GZWR 0:5.

Skupina D: 1. ZŠ – Čistá 3:3, 1. ZŠ – Lužná 3:5, Čistá – Lužná 5:2

Semifinále: 3. ZŠ – 2. ZŠ 7:0, Nové Strašecí – Čistá 3:1. O třetí místo: 2. ZŠ – Čistá 3:0. Finále: 3. ZŠ – Nové Strašecí 4:1.

Vítěz okresu jezdil každý rok na krajské kolo, ale letos se ještě přesně neví, zda se bude krajské kolo po­ řádat. Za celý turnaj se nikomu nic nestalo, hráči i vedoucí týmů (většinou učitelé) byli korektní a hráli fair play. Utkání řídili i rozhodčí z Rakovnicka, a to Marek Titlbach, Luboš Kozák a Milan Vyhnanovský, současně hráč týmu 1. ZŠ Rakovník.