SK Rakovník – Union Čelákovice
2:1 (1:1)

Pokud se chtěly oba týmy vzdálit ze sestupového pásma, musely plně bodovat. Od začátku zápasu ale měli více ze hry domácí, kteří si již v 5. minutě vytvořili slibnou příležitost k získání náskoku, když se Jirásek před šestnáctkou zbavil obránce, ale jeho pumelice jen o pověstný vlásek minula šibenici čelákovické svatyně. Další šanci měl po centru Hinka opět Jirásek, hlavou však nasměroval míč mimo tyče. Územní převaha domácích jim přinesla ovoce po půlhodině hry, kdy se Weisův trestný kop zpoza velkého čtverce odrazil od tyče a Šika poslal merunu do sítě – 1:0. V poslední minutě prvního poločasu však hosté, kteří se zaměřili především na defenzívu a brejky, skóre po rohovém kopu srovnali na 1:1. I po změně stran měli navrch domácí a po trestném kopu Weise, který se odrazil od břevna, byl Šika opět na správném místě a jeho dorážka rozhodla o osudu utkání. Hosté se v závěru ještě snažili vyrovnat, ale bez– úspěšně. Naopak Jirásek mohl výhru Rakovníka pojistit, když šel sám na gólmana, kterého obešel, ale pak trefil jen břevno.
„Po obětavém výkonu celého týmu jsme získali tři body nad soupeřem, který měl v tabulce jen o dva body méně než my. I když si ocenění zaslouží všichni naši hráči, přesto musím dnes pochválit Šiku, a to nejen za ty dva góly, a také Weise a Jiráska,“ ohlédl se za duelem spokojený rakovnický trenér Zdeněk Weis.

SK Rakovník: Lenner – Šika, Schwendt (89. Ruprecht), Weis, Bělecký – Kandler (66. Hamouz), Tvrz, Koloc, Kinter (25. Černý) – Jirásek, Hink. Trenéři: Zdeněk Weis a Zdeněk Brabec

JAROSLAV MOKREJŠ