SK Senomaty – Sokol Branov 0:0

Senomaty se do úvodu pěkně opřely, bojovaly jako berani – ne nadarmo se jim říká berani. Zvolily cestu tvrdých soubojů a urputné bojovnosti, což přineslo ovoce. Branovu nevyhovoval těžký terén a v agresivitě měli domácí navrch.

Za celých devadesát minut hry přítomní diváci, kterých přišlo opravdu dost, branku neviděli. Nicméně šancí bylo jako máku. Nejvíce proti byl branovský brankář Herink, který byl odhodlaný, že za svá záda nepustí ani myšku.

Tři standardky, všechny nebezpečné a se všemi si poradil. Strůjcem byl vždy Lahvička, který konečně doléčil koneo. Naopak ve 22. minutě odstoupil mladý Šika, kterému v souboji u pomezní čáry nevydržely vazy v kotníku.

Senomatští měli tento moment asi dost na paměti, i když od hráče nebyl nijak úmyslný, přesto byla situace stínem zápasu. Ve druhé části se hosté trochu rozkoukali, fotbal se vyrovnal a Branov byl dokonce lepším týmem.

Kolem 70. minuty padla na domácí „deka“ a všímali si spíše osobních soubojů než průběhu hry. Malinovského pozlobil Kuchař, Šindelář, ale šanci měl i dvakrát Helebrant nebo třeba Polák. Diváci se branky opravdu nedočkali, ale s remízou byli zřejmě spokojeni jak oba trenéři, tak účastníci duelu.

„Ano, remíza je zasloužená, i když jsme na tři body měli. Byl to náš nejlepší jarní výkon, konečně jsem měl k dipozici sestavu, ve které bychom mohli nastupovat. Dnes bylo vidět, že na I. B třídu Senomaty mají a ještě budeme o záchranu bojovat. Jsem rád, že to kluci nezabalili a pořád o udržení hrají. Viděli jsme, že se dá hrát skoro s každým,“ chválil povedený zápas Senomat trenér Jan Horváth.

„Nejprve jsme se s odporem a hrou domácích nemohli srovnat, až ve druhém poločase jsme hráli to, co bychom potřebovali. Pozitivní výkon předvedl Helebrant a dobře chytající Herink, který tým opravdu podržel. Nejvíc mě však mrzí natržené vazy u Davida Šiky,“ povzdechl si branovský kouč Bedřich Koch.

SK Senomaty: Malinovský – Trešl, Havel, Hůla, Halámek (65. Richtr) – Kodeš, Klouček, Novák, Karnold – Lahvička, Tvrz.

Sokol Branov: Herink – Cihelka, Podzemský, Elsnic, Šika (22. Horn) – Šindelář, Dochtor, Helebrant, Jirásek (85. Konopásek) – Kuchař, Polák.