Sparta Lužná – Ohnivec Městečko
1:2 (0:1)

Po první půli odcházeli do kabin se vztyčenou hlavou hosté, kteří se ujali jednobrankového vedení zásluhou Wohla, který doklepl balon za záda Staňka po přihrávce od Hegera. Trenér Stanislav Jansa však spokojeností neoplýval.

„V prvním poločase bylo na naší hře až příliš vidět, že někteří hráči jsou na trávníku když ne poprvé, tak hodně málo. Hra byla hodně neurovnaná hlavně v zadních řadách,“ komentoval.

Přesto si Ohnivci nějaké slibné šance vytvořili. Ať to byl J. Urban, který přehazoval brankáře vedle, nebo Fratina, jenž měl dvakrát na kopačce gólovku. Také Fratina mohl skórovat.

Po změně stran vypadala situace podobně. Jak Lužná, tak Městečko bojovalo, ale hře chyběla přesnost a vázla kombinace. I tak padaly góly. Domácí dokázali srovnat v 65. minutě Polanským, který se trefil po přihrávce Hájka. Ohnivci ale dokázali do konce zápasu ještě zareagovat druhou brankou, pod kterou se podepsal P. Šnídl, jenž uklidil balon do branky po narážečce s Fratinou – 1:2.

„Lituji diváky, kteří se museli na některé věci dívat, protože tohle bylo typicky okresní derby, které bylo spíš o bojovnosti, než o kráse. My jsme prohráli individuálními chybami. Naše střelba byla špatná, prostě všechno špatné,“ vyjádřil se z luženského tábora kouč Josef Bárta.

„Hlavně že máme tři body. Výsledky nám trošku nahrávaly, viděli jsme, že všechna mužstva za námi prohrála. Vítězství se ale nerodilo lehce, bylo to drama do poslední chvíle se šťastným gólem na závěr,“ hodnotil duel trenér Ohnivců Stanislav Jansa.

Sparta Lužná: Staněk – Hájek, Falbr, Polanský, Ambrůžek – Fronk, Chládek, Lukeš, Bauer – Šnajdr, Quaiser (Kulik).
Ohnivec Městečko: Procházka, Povolný, Patera, Kučera O. – J. Šnídl, J. Urban, Wohl, Fratina – Heger, Zelenka.

V příštím kole přivítá Lužná doma poslední Praskolesy. Zápas začíná v neděli v 16.30 hodin. Městečko v neděli doma otestuje předposlední Kněževes rovněž v 16.30 hodin.