SK Rakovník – FK Admira Praha 1:4 (0:2)

Neuplynuly ani tři minuty a hosté už šli do vedení, když střela Mičky z velkého vápna skončila pod břevnem Kuklovy svatyně – 0:1. Pražané povzbuzení rychlým gólem se dál tlačili do útoku a ve 14. minutě měli po rohovém kopu velkou příležitost náskok zvýšit, ale na malém vápně nekrytý Vosický hlavou poslal merunu do rukou strážce rakovnické branky. O tři minuty později mohl srovnat skóre Razím, který však přesný centr Kučery poslal z šesti kroků volejem nad břevno. Krátce nato Klasna na velkém vápně Admiry přiklepl míč Kučerovi, jehož projektil zblokoval obránce a odražený balon Klasna nasměroval mimo tyče. Po půlhodině hry se Kukla musel pořádně natáhnout, aby tečovaný trestný kop hostů vytáhl nad branku. Z protiútoku Majerova střela zpoza pokutového území šla těsně vedle. Ve 39. minutě se blýskl Razím, který obešel tři protihráče, ale gólman Admiry jeho přihrávku k nabíhajícímu Kešnerovi nepustil. O několik desítek vteřin naopak udeřilo na druhé straně hrací plochy, kdy rychlý útok Pražanů úspěšně zakončil Paďha – 0:2. Necelou minut před přestávkou měli domácí štěstí, že střelu Šimáčka z 22 metrů, která se otřela o Bláhu, zastavilo břevno.

I do druhého dějství vstoupili hosté aktivněji. Ve 48. minutě utekl středem pole rakovnickým obráncům Majer, ale vyběhnuvšího Kuklu nepřekonal. O dvě minuty později naopak musel zpytovat svědomí jeho pražský kolega, který podcenil Razímův centr a hlavička Kučery se odrazila od tyče do sítě – 1:2. Gól hosty nijak neotřásl a dál podnikali nebezpečné nájezdy. Vypracovali si dvě velmi dobré příležitosti k navýšení svého vedení, ale hlavička Kubiceho skončila v náručí Kukly a střela Kureky minula protilehlou tyč jen o centimetry. V 66. minutě se hlasití příznivci Admiry dočkali, když po pravém křídle unikl Kureka a jeho přesnou přihrávku volný Kocinger ze dvou kroků poslal do sítě – 1:3. Další důležitý okamžik duelu, kterému přihlíželo 128 platících diváků, přišel o tři minuty později. Obránce hostů Paďha ve svém trestném území stáhl na zem Kučeru a rozhodčí mu nejen ukázal červenou karu, ale nařídil i pokutový kop. Ten však Razím poslal vysoko nad bránu. Pražané v početním oslabení se pak už převážně soustředili na bránění svého náskoku. Dovolili domácím, aby se usadili na jejich polovině, ale vážnější šanci ke skórování jim nedopřáli. Naopak to byli oni, kteří v 89. minutě Majerem z penalty dovršili debakl rakovnického mužstva.

„Do utkání jsme šli s přáním nad Admirou vyhrát a zvýšit tak naději na záchranu v soutěži. To se nám bohužel nepovedlo. Navíc jsme nehráli to, co jsme si před utkáním řekli. Po chybě jsme soupeři umožnili jít brzy do vedení. Zápas mohl ještě zdramatizovat Razím, ale pokutový kop zahodil. Soupeř si pak i v oslabení výhru nejen pohlídal, ale z ojedinělého protiútoku v závěru zápasu ještě z penalty výsledek navýšil“, řekl po střetnutí zklamaný domácí trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla – Bláha, Vaidiš (81. Kedroň), Fojtík, John – Klasna, Majer, Kešner (46. Roubík), Razím – Mžourek, Kučera. Trenér Radim Suchánek.