SK Rakovník – FC Viktoria Plzeň B 0:1 (0:0)

Mladý tým hostů, který posílili i čtyři hráči z prvoligového kádru (Daněk, Halama, Navrátil, Krbeček), vstoupil do přípravného utkání náporem, ale žádnou vážnější příležitost k ohrožení domácí branky si jeho borci nevypracovali. Naopak bezbrankový stav mohli v 9. minutě změnit Rakovničtí, když si při autovém vhazování zaběhl za zadáky soupeře Kešner, z úhlu však pálil jen do boční sítě. Poté se hrála vyrovnaná partie, která se převážně odbývala kolem půlícího kruhu. Po půlhodině zápasu dal o sobě vědět plzeňský Krbeček, který přešel přes tři rakovnické hráče, jeho střela zpoza velkého vápna ale mířila jen do připraveného koše Kukly. V závěru prvního poločasu překvapil gólmana hostů Daňka pumelicí Mžourek, kterou musel likvidovat nadvakrát.

Do druhého dějství poslala Viktorie devět nových hráčů, ale obraz hry se nezměnil. Domácí i nadále s favoritem drželi krok. Hra se přelévala od vápna k vápnu, ale střel na obou stranách bylo k vidění stejně tolik, jako pověstného šafránu. Rozhodující moment duelu přišel v 67. minutě, kdy domácí obrana neuhlídala Slipeho, jehož bombu Berovič, který krátce předtím vystřídal v rakovnické brance Kuklu, stačil vyrazit, ale proti další střele Štrajta, kterého Rakovničtí nechali v pokutovém území volného, už úspěšně zasáhnout nemohl. Domácí se pak snažili o smazání brankového manka a nejblíže k tomu měl v 79. minutě Kedroň, jehož pumelice z 20 metrů jen těsně minula břevno plzeňské svatyně. Stejně pak o šest minut později dopadl na druhé straně hrací plochy střelecký pokus Mudry.

„I když jsme prohráli, musím kluky za předvedený výkon pochválit. Myslím si, že už si náš herní projev „sedá“. Nebyla to žádná práskačka, ale kombinační fotbal, na který se dalo koukat. Slabinou však nadále zůstává koncovka“, řekl po utkání rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla (60. Berovič) – Krejčí, Fojtík, Vaidiš, Klasna – Kešner, Stuchl, Mžourek, John – Kučera, Majer. Hokejově střídali Bláha, Isteník, Kedroň, Roubík a Lupák.

Rozhodčí: Beran - Štefan, Titlbach.

Další přípravný zápas SK Rakovník sehraje v sobotu 1. srpna v Hořovicích a v úterý 4. srpna v 18 hodin přivítá na svém hřišti nováčka ČFL Motorlet Praha.

JAROSLAV MOKREJŠ