SK Rakovník – SK Úvaly 0:0

Od úvodního hvizdu sudího Kováře se hrálo ve svižném tempu nahoru dolů. Festival zahozených šancí zahájil už v 6. minutě domácí Isteník, který z malého vápna nasměroval trestný kop Pazderníka hlavou mimo tyče. Pak byli blízko ke gólu hosté, ale Setnička stojící na brankové čáře Benčičův roh za sebe nepustil. Ve 23. minutě na druhé straně hřiště úvalský obránce v posledním okamžiku ukopl míč Isteníkovi. Ten měl potom po rohovém kopu Pazderníka tutovku, ale jeho střelu z malého vápna gólman Popelka vyrazil. Ve 35. minutě rakovnickým zadákům utekl Špingr, ale z hranice pokutového území pálil vedle. Krátce nato se však Kukla musel pořádně natáhnout, aby zlikvidoval jeho bombu zpoza šestnáctky. Pět minut před koncem prvního poločasu si vysloužil potlesk publika rakovnický Pucholt, jehož pumelice z 25 metrů jen o centimetry minula úvalskou šibenici.

Do druhého dějství hosté vstoupili náporem a Kukla už po dvou minutách měl plné ruce práce s přesným projektilem Špringra. Krátce nato měl strážce domácí svatyně i štěstí, když po úniku Benčiše se dvě úvalské střely mířící do sítě odrazily od obránců. V 55. minutě tomu bylo naopak, když po centru Setničky Pazderník poslal merunu ze sedmi kroků skluzem do rukavic Popelky. O čtyři minuty později nechybělo moc k tomu, aby parádní dalekonosná střela Pucholta, který patřil k nejlepším hráčům zápasu, nezměnila bezbrankové skóre. V 63. minutě nabídl úvalský Vorlíček přesnou přihrávkou stoprocentní šanci Kořínkovi, ten však ze čtyř metrů Kuklu nepřekonal. Poté měl na kopačce další tutovku Marek, ale i tomu bezchybný Kukla radost neudělal. Poté se blýskl sólem přes tři protivníky aktivní Pazderník, ovšem střela z velkého vápna se mu nepovedla. V 79. minutě přelétl Guadalepův centr přes malé vápno k nekrytému Setničkovi, který ze čtyř kroků pálil vysoko nad. Vzápětí mohl přijít trest, ale Kukla obětavým zákrokem zlikvidoval projektil Končického.

Drama vyvrcholilo v dvouminutovém nastaveném času, kdy nejdříve mohl strhnout vítězství na stranu hostů Matějka, jehož slabá střela z osmi kroků našla náruč Kukly, a po rychlém rakovnickém protiútoku měl velkou šanci Šimák, který přihrávku Guadalupeho nasměroval jen do vyběhnuvšího Popelky.

„I když zápas skončil 0:0, měl podle mého názoru velmi dobrou úroveň. Bylo to o tom, kdo dá branku, vyhraje. Obě mužstva si šance vypracovala, ale nedokázala je využít. Až na tu koncovku jsem s výkonem našeho mužstva spokojený. Hosté mají kvalitní tým a potvrdili, že jejich umístění v první polovině tabulky není náhodné,“ řekl po střetnutí rakovnický trenér Radim Suchánek.

V dalším kole je na programu městské derby mezi Tatranem Rakovník a SK Rakovník.

SK Rakovník: Kukla – Krejčí (71. Fojtík), Hornof, Vaidiš, Severin – Setnička, Pucholt, Mžourek, Pazderník (78. Guadalupe) – Isteník (46. Šimák), Zápotocký.

Autor: Jaroslav Mokrejš