Nové Strašecí – Úvaly 1:0

Od prvních minut hosté ukazovali, jak kvalitním a fotbalovým mužstvem jsou a domácím skoro nepůjčili balon. Změna ale nastala zhruba po čtvrt hodině hry, kdy svou první šancí zahrozil Kudela, jenž obstřelil brankáře, ale dobíhající obránce stihl vykopnout míč z branky. Hned minutu nato L. Mrázek bombou za vápnem nastřelil břevno. Ani nádherná střela Hořejšího za dalších pět minut neskončila v brance. Ve 30. minutě mohli zase hosté otevřít skóre, ale střelu úvalského útočníka na poslední chvíli zblokoval J. Mrázek. Z gólu se domácí radovali pět minut před koncem první půle, když se u rohu velkého vápna uvolnil Mrština a nádhernou střelou přes celou branku vymetl šibenici – 1:0.

Druhý poločas měli více ze hry hosté, ale Strašecí dobře bránilo a snažilo se rychlými brejky zastrašovat soupeře. Jedním takovým Úvalské zastrašil Kudela, který postupoval sám na brankáře – obstřelil ho, ale balon šel těsně mimo branku. V 80. minutě Duchoňovu střelu po rohu vykopl obránce hostů z branky. Ke konci utkání ještě Úvaly zahrozily střelou zpoza vápna a také po centru, když Kut vyškrábl balon konečky prstů na břevno. Pak už je Strašečtí k ničemu nepustili a taktickou hrou uhráli cenné tři body.

„Hosté se představili ve velmi dobrém světle. My jsme dneska postrádali pět hráčů, což ovlivnilo i naši hru - museli jsme hrát více zezadu, ale nepouštěli jsme hosty do nějakých větších šancí, naopak jsme hrozili protiútoky. Jsem spokojený se ziskem tří bodů, které máme hlavně díky nesmírné bojovnosti celého mužstva,“ řekl k utkání spokojený trenér Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Štika, Duchoň, Pejša, Mrázek J. – Mrština (70. Krumhanzl), Tlustý, Mrázek L., Verner – Hořejší (88. Zázvorka), Kudela.