Sokol Nové Strašecí – Velvary 5:1 (1:1)

Hned po pár minutách hry se Strašečtí dostali do první gólové příležitosti, když se sám na branku řítil rychlonohý Kudela, který ale překopl. Po čtvrt hodině už ale byl v té samé situaci úspěšnější a střelou k tyči poslal svůj tým do vedení – 1:0. Oslavy propukly i ve druhém táboře, když se po pěkné kombinační akci trefil Vošmera – 1:1.
Změna stran sebou přinesla i změnu herní. Velvary postupně odcházely fyzicky a hrálo se tak především na jejich půlce. První gól na sebe nenechal dlouho čekat – po přihrávce Krumhanzla se za záda Kérika trefil Tlustý – 2:1. Svou mazanost prokázal za dalších deset minut Kudela, jenž přehodil vyběhnuvšího brankáře – 3:1. Od této chvíle soutěžil strašecký útok o to, kdo zahodí více šancí.Mini souboj Kudely s Krumhanzlem, ale přece jen vyhrál druhý zmiňovaný, který se několikrát před brankářem ocitl úplně sám, ale na kopačkách mu chyběl klid. Jeho střely končily v náručí velvarského gólmana. Nakonec se přece jen ale oba střelci mohli radovat. Krumhanzl, který se ocitl sám před brankářem dlouho přemýšlel jak ho překonat. Jeho rádoby střela podél Kérika se se štěstím přece jen dokutálela do branky – 4:1. Poslední slovo měl kanonýr Kudela. „Z pravé strany přišel centr do vápna na zadní tyč, kde byl Radek Soukup, který mi míč vrátil, já si ho zpracoval a oni mě nechali úplně volného na penaltě. Snažil jsem se obstřelit gólmana k tyči a to se mi to podařilo. Jsem rád,“ okomentoval svou třetí branku strašecký střelec.
„Pro nás jsou to velmi důležité body, i když jsme vysoko vyhráli, tak jsme minimálně pět dalších gólů mohli ještě vstřelit. Ale i díky tomu, co někdy vychytal brankář hostů to bylo s podivem, nehledě na to, co my jsme dokázali zahodit,“ okomentoval utkání poněkud rozpačitý trenér Miroslav Mrázek.
„Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Jsme málo trénovaní, nestačili jsme na ně fyzicky,“ přiznal po utkání hrající kouč Velvar Daniel Mašek.

Nové Strašecí: Kut – Vecka, Vosika (60. Stuchl), Duchoň, Havel – Koula, Tlustý (80. Šebesta), Černý, Soukup – Kudela, Krumhanzel (85. Mrázek D.)

Velvary: Kérik – Slavíček, Hodan, Moravec, Gróman – Háša (45. Nádherný) , Pazdera, Vošmera (70. Mašek), Klempt – Neumann, Šelicha.

Prohlédněte si fotogalerii z utkání.