Kněževes může být spokojená, naopak trenér Městečka Stanislav Jansa ještě teď nemůže pochopit, jak mohli zápas takovýmto způsobem ztratit.

Kněževes – Městečko
3:2 (0:2)

Úvod zápasu vyšel Městečku na výbornou. Hned dvěma brankami v rozmezí tří minut odskočili soupeři. Nejprve se ve 12. minutě trefil po přihrávce P. Šnídla bratr J. Šnídl – 0:1 a o tři minuty později se ve vápně uvolnil Zelenka a přesnou střelou zvýšil na 0:2. Další šance hostů byly bez gólového efektu. Dvakrát se sám před brankářem ocitl Zelenka, který ale jednou minul a podruhé mu balon stačil vypíchnout kněževeský obránce. U druhé branky zlobila i Kněževes, nejvíce pak Sajner, který měl několikrát možnost snížit. Jednou ale mířil těsně vedle a dvakrát pak zachránil situaci včasným vyběhnutím Kopernický.

Druhý poločas už Městečko tolik růžky nevystrkovalo. „Hráči zřejmě podlehli uspokojení, že výhra přijde sama, za což nás tedy Kněževes krutě potrestala,“ vysvětlil náhlý zvrat Stanislav Jansa. Hosté ještě lehkomyslně zahodili dvě velké šance. Tu první P. Šnídl, který se ocitl sám před brankářem a dal těsně vedle, pojistku nepřidal ani Hadrava, jenž před brankou nastřelil obránce. V 65. minutě si nerozuměl Procházka s Kopernickým, kteří rozehrávali malou domů. Jejich přihrávku vystihl Sajner, který udělal Kopernickému kličku a ten ho nedovoleně sundal. Hlavní sudí tak nařídil pokutový kop, ze kterého snížil na 1:2 Gonda. Městečko se soustředilo především na to, aby výsledek ubránilo. To se ale nakonec nepovedlo. V 89. minutě vyrovnal na 2:2 Hlavatý, když si ve vápně zpracoval balon na prsa a ze dvou metrů se nemýlil. Vítězný gól domácích pak padl v 94. minutě. Po rychlém brejku z pravé strany se dostal míč přes celou branku na zleva nabíhajícího Žihlu, jenž zakončoval do prázdné branky – 3:2.

„Myslím si, že jsme zápas hloupě ztratili, když se nám tentokrát nevyplatilo neproměňování vyložených šancí. Místo toho, abychom zvýšili naše vedení na čtyři, pět nula, což se klidně mohlo stát, tak jsme z toho připustili drama a nakonec jsme odjeli bez bodu. Doufám, že se z toho poučíme,“ řekl k utkání zklamaný trenér Stanislav Jansa.

Kněževes: Kopřiva – Čihař R., Hertl (65. Kutílek M.), Hrubý, Šefara – Gonda, Hlavatý, Zuska, Žihla – Malafa, Sajner.
Městečko: Kopernický – Kučera O. , Langmajer, Heger, Procházka – Urban P., Hadrava, Wohl (75. Červený), Šnídl J. – Zelenka (85. Kučera J.), Šnídl P.