SK Rakovník – Sparta Kutná Hora
2:0 (2:0)

Od začátku zápasu převzali režii domácí, kteří se ujali vedení už ve 3. minutě, kdy byl před velkým vápnem faulován Sodomek a Sklenka poslal trestný kop přesně k tyči – 1:0. Slibné šance na zvýšení skóre pak měli P. Červený a Sklenka, ale mezi tři tyče se netrefili. Králička mířil jen do gólmana, a tak byl tlak domácích korunován až ve 34. minutě, kdy bomba Sklenky z 25 metrů skončila v kutnohorské síti – 2:0.

Hosté si v prvním poločase prakticky žádnou vážnější příležitost k ohrožení rakovnické svatyně nevypracovali. I po přestávce měli více ze hry domácí. Krátce po rozehrání druhého dějství jejich pohlednou kombinační akci zakončil Telvák střelou, která jen o centimetry minula branku Sparty. V 50. minutě se mohl zapsat do listiny střelců P. Červený, ale brankář soupeře byl proti. Další příležitosti, které volaly po gólu, nevyužili Telvák a Procházka.

„Bylo to naše zasloužené vítězství, protože soupeř mě svým výkonem trochu zklamal a neměl žádnou šanci, která by se mohla nazvat gólová. Naopak my jsme mohli dát více než jen dvě branky. Neproměnili jsme ani stoprocentní šance, což by se nám třeba už v příštím utkání se silnou Příbramí, která je v tabulce hned za námi na druhém místě, mohlo vymstít,“ poznamenal rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Folkman – Tvrz, Makarský, Vorel – Procházka, Sklenka, J. Kučera (66. Mates), Sodomek – P. Červený, Cílek (55. O. Kučera), Králička (36. Telvák).