Braškovským hráčům rozhodně síly nechyběly – bylo to jejich první přípravné utkání, kdežto Pavlíkovským postupně šťáva ubývala. A tak domácí otočili ze stavu 0:2 na 5:3. „Hráli ale výborně,“ chválil soupeře trenér vítězů Jaroslav Želina.

Braškov – Pavlíkov
5:3 (2:3)

Hosté vstoupili do utkání velmi sympaticky. Nehrálo se ani patnáct minut a už se radovali z první branky. Domácí stoper podskočil dlouhý výkop gólmana Glosera, který doběhl T. Vodrážka a svou střelou k levé tyči nedal braškovskému brankáři šanci – 0:1. Pavlíkov šlapal do plných a usiloval o další branku, která přišla po pěkné akci na tři doteky. J. Elsnic našel dlouhým pasem na pravé straně M. Vodrážku, který si zpracoval balon a přesným centrem našel na velkém vápně svého bratra T. Vodrážku, který pěkně hlavou poslal míč za záda Kohouta – 2:0. Pak zaúřadovali po zbytečných chybách Braškovští. První branku vstřelil Zieber poté, co Pánkovu zbytečnou kličku před vápnem vyhmátl a přesně zakončil – 1:2. Chvíli na to hrál Týče malou domů, Gloserův špatně vykopnutý míč zachytil soupeř a jeho následná střela skončila v brance – 2:2. Pavlíkov ještě stihl odpovědět L. Zavadilem, jenž se po přihrávce J. Elsnice ocitl sám před vyběhnuvším brankářem a v klidu poslal podél něj balon do branky – 2:3.

Po přestávce hostům chyběl klid na kopačkách a nedařily se ani přihrávky. Nabitý Braškov začal čím dál častěji podnikat útočné akce před pavlíkovskou branku. Obrana Pavlíkova už rychlonohým útočníkům nestačila. Výsledkem byly další dvě branky na kontě hostujícího celku a konečná prohra 5:3.

„První poločas jsme hráli slušný, vyrovnaný zápas. Pak jsme se dostali do krásného vedení, ale bohužel svou nedisciplovaností jsme si defakto dali dva vlastence. Druhou půli jsme začátek jakžtakž chytli, ale pak jsme začali odpadat. Je to znát, že v sestavě máme kluky, kteří ještě nejsou úplně zabudovaní. Ale jinak na přípravu to byl velice slušný výkon,“ nechal se slyšet po utkání trenér SK Pavlíkov Petr Čech.


Braškov: Kohout – Piešťanský, Fridrich, Bach (46. Braburda), Pokorný – P. Maňkoš (46. Repašský), Veselý, Zieber, Přichystal - Tichý, Nachtigal.
Pavlíkov: Gloser – Gebhart, Týče, Samson, Dvořák – Vodrážka M., Pánek, Elsnic, Bauer – Černý, Vodrážka T.
Hokejově střídal: Zavadil L.
Branky vítězů: P. Maňkoš, Zieber, Nachtigal, Přichystal, Veselý.
Branky hostů: Vodrážka T. 2, L. Zavadil