„Jiří Strecker byl dlouholetým funkcionářem Sparty Lužná. Předtím hrál jako mládežník dlouhá léta za Lužnou, především jako brankář. Později, když skončil aktivní fotbalovou kariéru, se staral a trénoval především nás – mladé žáky a dorostence. Bohužel před šesti lety nás předčasně opustil a právě tento turnaj věnujeme vzpomínce na jeho působení ve Spartě Lužná a na celý jeho fotbalový život,“ řekl na úvod člen výkonného výboru Sparty Lužná Miroslav Šnajdr.

Turnaje se zúčastnily celkem čtyři týmy mladších žáků: Sparta Lužná, SK Pavlíkov, Sparta Řevničov a Tatran Sedlčany. Hrálo se dvakrát patnáct minut podle pravidel velkého fotbalu – pravidlo o postavení mimo hru a pravidlo o zákazu malé domů brankáři.

Celý turnaj byl pořádán pod záštitou senátora České republiky a náměstkahejtmana Středočeského kraje Marcela Chládka, který byl přítomen a na konci turnaje předával sponzorské ceny. Hlavním organizátorem turnaje byl Tomáš Pavlíček. Všechny zápasy odřídili dva rozhodčí – Jakub Fejfar a Jan Beran.

Nejkrásnější fotbal předváděl celek Tatranu Sedlčany a také po zásluze vyhrál bez ztráty jediného bodu. Druhou příčku brali žáci SK Pavlíkov, kteří našli přemožitele akorát ve výborně hrajících Sedlačanech. Bronzovou příčku vybojovala místní Sparta Lužná, která dokázala porazit Řevničov. Ten skončil na bramborové pozici bez zisku jediného bodu.

ZÁPASY:

Sparta Lužná – Pavlíkov 0:1
Sparta Řevničov – Tatran Sedlčany 0:9
Sparta Řevničov – Sparta Lužná 0:2
SK Pavlíkov – Tatran Sedlčany 0:9
SK Pavlíkov – Sparta Řevničov 3:0
Tatran Sedlčany – Sparta Lužná 5:0

POŘADÍ:

1. Tatran Sedlčany
2. SK Pavlíkov
3. Sparta Lužná
4. Sparta Řevničov

INDIVIDUÁLNÍ CENY:

NEJLEPŚÍ STŘELEC – Lukáš Matoušek z Tatranu Sedlčany
NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ – Zdeněk Melč z SK Pavlíkov
NEJLEPŠÍ HRÁČ – Tomáš Pecka z Tatranu Sedlčany

Článek + foto naleznete také v tištěné podobě v úterním vydání Rakovnického deníku.